Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi idő még a NAV rájön...

Mennyi idő még a NAV rájön arra, hogy új bankszámlám van?

Figyelt kérdés

Bedőlt diákhitelem miatt a k&h-s számlám inkasszózták október 1-ig.

El is ment a megtakarításunk, fizetésem, családipótlék.

Az érdekelne, hogy ha új bankszámlát csináltatok (valamelyik másik bankba) és a odakérem a fizetésem amit október 1-én kapnék meg akkor van esély arra, hogy azt ki tudom venni vagy ne is próbálkozzak? Milyen gyorsan tudja meg a NAV, hogy van másik számlám is?



2015. szept. 25. 00:02
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Mivel a bankoknak bejelentesi kotelezettseguk van igy eleg hamar:) Kerd kp-ban a fizetesed, a mi draga Viktorunk ezt a lehetoseget megadta nekunk a munka torvenykovenek modositasakkor:)
2015. szept. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Viktor nem adta meg a lehetőséget a törvény módosításakor, hanem nem vette el. Ugyanis eddig alapból készpénzesre volt "állítva" a törvény, az új szabályozás alapján már bankszámlára is kérheti a dolgozó.

A készpénzes bérfizetés soha nem volt kizárva, most sincs.

Az egy másik dolog, hogy a multik behozták a bankszámlára utalást, mert nekik ez kevesebb költségbe kerül, az pedig nem izgatja őket, hogy Neked pedig sokba. Belekényszerít, aztán kész.


Én mind a mai napig készpénzben kapom, és nem vagyok feketemunkás. Ennek lassan már 30 éve...

2015. szept. 25. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A bankoknak nincs bejelentési kötelezettségük.

Vállalkozókra vonatkozik a bankszámlanyitási kötelezettség.


A banknak adatszolgáltatási kötelezettsége akkor van, ha a NAV megkeresi ez ügyben. Ha ebbe a kérdező belefut, akkor nincs szerencséje, ha nem, akkor kap egy kis előnyt.


Ha már egyszer inkasszózták a számlád, akkor a NAV-os rendszer automatikusan felhozza az új bankszámlákat is, amiket talál. Ez a dolog a bankokkal többnyire interneten keresztül megy, tehát viszonylag gyors.


Felesleges új számlát nyitnod, amit tudsz, kérd készpénzesre.


Valamint: Van lehetőség egyezkedni a diákhitel központtal. Próbálj megállapodni velük egy részletfizetésben. A tartozásod hitel, tehát nem évül el soha, és életed végéig cipelni fogod, sőt halálod után még a gyermekeid is viszik ezt a nyűgöt tovább.

2015. szept. 25. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

A Diákhitel elengedésre kerül a hitelfelvevő halálával, sőt már a nyugdíjkorhatár betöltésével is, meg még 1-2 esetben. Kicsit másfajta hitel.


Na de nem is ez most a lényeg: hiába kéred akár készpénzben is, a fizetésedből is tilthatják. Az új bankszámlát is meg fogják találni előbb-utóbb, nyilván nem rögtön.

2015. szept. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Ilyennel nem érdemes szórakozni, mert előbb-utóbb a munkáltatónál fognak letiltatni a fizudból!

Meg az is feltűnne a navnak, hogy arra a számládra már nem megy fizetés, pedig tudják, hogy dolgozol.

Az inkasszót kérővel egyezkedj!

2015. szept. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

A külföldi cégnél dolgozom így minden hónap 15.-éig kell leadni ha kézbe kéred a fizetésed mert akkor annyi pénzt küldenek a cégnek. Így erről most lemaradtam.

Nem szeretném mindig megkerülni a NAV-ot! Úgy voltam vele, hogy viheti a mostani fizetésem is, legalább annyival kevesebb lesz a tartozásom! De sajnos családi események miatt mégis szükségem lenne rá, legalább a felére!

A diákhitellel mindenképpen egyezkedni fogok! Én is azt szeretném ha végre elfogyna a tartozásom.

2015. szept. 25. 11:23
 7/8 anonim ***** válasza:
22%
Bocsi, igaz, a haláloddal megszűnik a tartozás. Pedig tudom, mégis mindig belefutok a "hibába". :)
2015. szept. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%
Magánszemély bankszámláját nem jelenti be a bank sehova, csak hatósági információkérésre ad róla tájékoztatást.
2015. nov. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!