Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » CIB Hozamvédett betéti alaposo...

CIB Hozamvédett betéti alaposok! Érdemes Malacperselyről erre váltani? Mennyit kamatozik mondjuk egy 1. 000. 000 Ft-nyi összeg egy hónap alatt?

Figyelt kérdés
Hetek óta nyaggatnak a bankból, hogy váltsak, de nem tudom, hogy valóban akarom-e én ezt, vagy csak ők járnának jobban vele(m).
2015. okt. 2. 19:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy erre érdemben válaszolni tudjunk több információ kellene. Először is arra lenne szükség, hogy a jelenlegi bététed, a Malacperselynek mennyi az éves kamata. Illetve milyen egyéb díjai vannak, pl. betétfelvétel díja, stb.


Ahogy néztem ez a CIB hozamvédett alap alacsony kockázati besorolású, azaz keveset hoz de azt biztosan hozza. Az egy éves hozama 1,24%. Kérdés, hogy ez több-e mint a betétedé?

Ezen kívül össze kellene szedni (vagy rákéne kérdezni az banknál), hogy ennek még milyen költségei vannak. Pl. van-e értékpapír számlavetési díj? Van-e a vételnek/eladásnak jutaléka? Ezeket össze kéne számolni és akkor el lehet dönteni, hogy érdemes-e váltani rá. Én így első ránézésre nem gondolnám, hogy lenne értelme , mert az egyéb költségei az esetleges többlethozamot nagy valószínűséggel "elvinnék".

Ha váltassz, és biztonságos instrumentumot szeretnél akkor sztem állampapírt vegyél, pl. kamatozó kincstárjegyet. Annak a hozama fixen 2,75%, ráadásul EHO mentes, szemben a befektetési alappal. Ahol az a biztonyos 1,24% sem fix, csak egy múltbéli adat (bár nagy valószínűséggel sokat nem változik).

2015. okt. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A "Malac" jelenleg 0,75%-on áll (hónapok óta szépen lassan csökken), de azon kívül, hogy havi minimum 10.000Ft jóváírásnak meg kell történnie, nincs semmi extra költség (pl. számlavezetési díj). Annyi előnyöm van vele, hogy nem különféle betéti jegyek formájában van tárolva, és bármikor hozzáférhetek ahhoz az - elméletben fix értékű, forintban kifejezett - összeghez, amit a számlakivonat ír.


Ekkora éves kamattal a kérdésben megnevezett pénzmennyiség jelenleg havonta ~550 Ft-ot kamatozik (kamatos), de számomra az elsődleges szempont az, hogy bármikor hozzá tudjak férni bármiféle "büntető" összeg-levonás nélkül a megtakarításomhoz. Az eddig kapott információk alapján a hozamvédett betéti alap esetében sincs ilyen jellegű levonás egy esetleges "visszaváltás" esetén, de kíváncsi vagyok, hogy ugyanennyi idő alatt kamatozik-e olyan mértékben, hogy érdemes legyen váltani, vagy sem.

2015. okt. 2. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!