Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi az a PayPal? Lehet tudatlan...

Mi az a PayPal? Lehet tudatlan vagyok, de miért jó az? Rendelni szinte mindehol azzal lehet.

Figyelt kérdés

2015. okt. 31. 09:03
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Gyorsabb a tranzakció, a bankszámládról ha oda utalod a pénzt és behúznak, csak a PayPalon lévő pénz úszik.
2015. okt. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát akkor mindig annyi Legyen rajta amennyit utalni kell? De úgy olvastam ezt hozzá kapcsolom a bankkártyámhoz, mennyi költséget von ez maga után? Mert gondolom nem ingyen van a számla vezetés.
2015. okt. 31. 09:57
 3/7 anonim ***** válasza:

De, a vásárló részére ingyenes.

Ha összekötöd bankkártyával, akkor semmit nem kell utalnod a PayPal számlára, hanem ha valahol P.P.-vel fizetsz, akkor az automatikusan leemeli a kártyádhoz tartozó számláról.

2015. okt. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Makra Győző válasza:

Nagyon praktikus, megbízható, gyors virtuális bank.Én évek óta használom és nagyon korrektek. A "számla" nyitás egy kicsit macerás, a beazonosítás miatt, de ugyebár ez csak a biztonságot szolgálja.

Tarthatsz ott is pénzt, de én úgy szoktam használni, hogy fizetés előtt aktiválom a bankkártyámat és miután fizettem inaktiválom. Természetesen átutalással is küldhetsz rá pénzt, csak ez több napot is igénybe vehet. Ennek pedig éppen a gyorsaság a fő erénye!

Nagy előnye még, hogy "bankon"(PayPal) belül csak egy email címre van szükség és gombnyomásra tudsz másnak utalni!

A számlavezetés ingyen van, viszont, ha innen fizetsz valamit, az 1 USD-ba kerül, amit a tranzakció előtt a PayPal "bezsebel" magának és csak ezután fizeti ki, amit szeretnél. Abban az esetben viszont, ha te kapsz ide pénzt, azt számodra ingyen bonyolítja.

2015. nov. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ami kimaradt, az a biztonságos vásárlás, vagyis, hogy ha 45-napon belül nem kapod kézhez a csomagot, pl egy kínai rendelésnél, mert még onnan is ezen belül jön meg, és teszem az eladó sem válaszol az üzeneteidre, akkor a paypal oldalán elindítasz egy reklamációt, és visszakapod a pénzedet. Ugyanis 45-napig az eladó sem fér hozzá ehhez a pénzhez, ez mellett az ő felelőssége, hogy te rendben megkapd amit megrendeltél, ha elveszik, mert olcsó csomagkövetés nélkül adta fel, akkor ezt bebukta. Ha válaszolnak a leveledre , akkor általában megkérdeznek, hogy kérsz-e másikat, vagy kéred vissza a pénzed.

40-napnál már érdemes, megkeresni az eladót, és nem kivárni az utolsó pillanatig, mert 45-nap után már nem kérheted vissza a pénzed.

2015. nov. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amit a többiek írtak, ahhoz kiegészítésképpen: a Paypal az ma már egy teljes körű banki szolgáltatásokat nyújtó pénzintézet. Nekünk akik alkalmanként online vásárolunk nagyon kényelmes és biztonságos az online kereskedelemben betöltött közvetítői szerepe. A legfontosabb talán, hogy ha regisztrálod náluk a bank- vagy hitelkártyádat, akkor azt többé nem kell megadnod egy olyan kereskedő oldalán, aki szerződött a Paypal-el. A kártyaadatok megadásától tart a legtöbb potenciális online vásárló. A kereskedő így semmit nem lát a kártyád adataiból, nem tud vele visszaélni, még ha akarna sem. A két fél közé áll közvetítőként és csak ebben az egy tényezőben kell megbíznod, nem kell "sokmillió" kereskedő esetében minden alkalommal aggódnod, hogy vajon tisztességes-e. Ugyanakkor rendkívül kényelmes, hogy nem kell minden vásárláskor bepötyögni a kártya adatait. Azért olyan elterjedt, mert mind a kereskedőnek, mind a vevőnek ez az egyik legjobb megoldás az online fizetésre. Nem csak kártyával lehet fizetni, de ez a legelterjedtebb és legjellemzőbb és a legkényelmesebb is. A 45 napra azért figyelj, ahogy előttem írták!
2015. nov. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csak jókat mondtatok róla, köszönöm a válaszokat. Beregisztrálok akkor :-)
2015. nov. 17. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!