Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Negatív lett a bankszámla...

Negatív lett a bankszámla egyenlegem?

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam sms-t, hogy legyek szíves kiegyenlíteni az OTP-nél az egyenlegemet (-3700 Ft). Ezt a bankszámlát egyáltalán nem használom, az ösztöndíjamat kaptam ide, de nagyjából 8 hónappal ezelőtt az egész pénzüsszeget elutaltattam róla máshova (hagytam rajta kb 150 forintot, mert nem lehetett 0-n hagyni a számlát). Ez egy OTP Junior kártya, aminek állítólag nincs kezelési költsége. Hogy jöhet össze ez az összeg?


Köszönöm.



2015. nov. 2. 18:00
 1/8 A kérdező kommentje:

Úgy olvastam, hogy kamatot számlnak fel negatív egyenleg esetén a tartozásra, mert a bank folyószámla-hitelt ad nekem. Azt meg tudja valaki mondani, hogy ez hogyan működik?

Valamint ha én bemegyek egy OTP fiókba és ott befizetem ezt a pénzt, akkor meg tudom azt oldani, hogy az egyenlegem változatlan maradjon? A tanulmányaimhoz szükséges hogy legyen bankszámlám, de használni nem használom.

2015. nov. 2. 18:02
 2/8 A kérdező kommentje:
Közben megnéztem a tranzakciós előzményeket (csak 30 napos intervallumokban lehet....) és kiderült, hogy még nyáron kivetettek 3.500 Ft-os éves díjat, csak erről nem kaptam sms-t.
2015. nov. 2. 18:13
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A kártyadíjat csak az első évben engedik el, utána fizetni kell. Nagyságrendileg mindenhol ennyi az éves díj (3-4 ezer)
2015. nov. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, hogy az emberek miért tartanak fenn egy olyan számlát, amit nem használnak...

Tipikus, hogy pár száz forint kivételével mindent leszednek róla, aztán elfelejtik (közben ugye kártyadíj és számlavezetési díj, ha van). Ha pedig egyszer mínuszba kerül, akkor brutálisan ketyeg a kamat, és pár hónap alatt több tízezer lesz az, amit be kell fizetni.

2015. nov. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4:

Azért tartom fenn, mert a tanulmányaim miatt kell hogy legyen számlám, ami az én nevemen van.


Köszi a válaszokat.

2015. nov. 3. 00:52
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Valami itt nem kóser, ugyanis a Junior csomagban tényleg nincs éves kártyadíj (el van engedve), de a "listaára" is csak 700 forint körül van évente. Számlavezetési díj szintén nincs.

Ha betöltöd a 24 éves kort, átraknak Jump csomagba, ott már tényleg ilyen összeg körül van a kártyadíj, de van havi díja is a számlának, szóval megint csak nem ennyi lenne a tartozás.

Egyébként lehet 0-t hagyni a számlán, nem tudom, ki állítja, hogy nem.

2015. nov. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én nem töltöttem be a 24. életévemet még, de most hogy megnéztem azt látom, hogy most már Jump-ot ír ki Junior helyett, szóval ezek szerint átsoroltak és ezért lettek ezek a díjak a tudtom nélkül. De hogy miért soroltak át azt nem tudom, azt írják 24 év felett van az átsorolás.


Most nem azon a pár ezer forinton siránkozom, de illett volna erről tájékoztatniuk amikor átsoroltak másik csomagba, de legalábbis akkor, amikor kivetették az első díjat és minuszbe kerültem; nem pedig hónapokkal később, amikor ezek a díjak felgyűltek.

Még nem volt időm elmenni elintézni, ahogy elnéztem minden hónap első napján vannak a díjkivetések, szóval a befizetendő összeg nem változik amíg elintézem.

2015. nov. 5. 19:46
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat.
2015. nov. 5. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!