Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fizetésem felét kb 100e ftot...

Fizetésem felét kb 100e ftot zsebbe kapok, ezt betehetem bankba vagy nem érdemes?

Figyelt kérdés

Ilyen kis összegre is felfigyelhet a nav vagy nyugodtan betehetem?

Másik kérdés, ha kivettem pl 500e ft-ot akkor azt később visszatehetem akár több részletben is a számlámra ugye? ha nem költöttem el.

+ eladtam sokmindent vaterán és jófogáson pár 100e ft-ért összesen, ezt is betehetem ugye?

köszi.


2015. nov. 23. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem figyel fel. Persze, ha ezen izgulsz, és nem akarsz álmatlan éjszakákat, akkor ne tedd be. Kp-ban kb. soha nem derül ki az adózatlan jövedelem, bankszámlán azért van rá némi esély.


Amit egyszer kivettél, azt nyugodtan visszarakhatod, hiszen legális, adózott jövedelem volt (gondolom én).


Évi 600 ezer forint alatt nem üzletszerű ingóság-eladás nem adóköteles, tehát azt is nyugodtan beteheted, vagy akár kérheted a vásárlódtól az utalást. Csak tényleg ne legyen üzletszerű, mert ellenkező esetben az 1. bekezdésben lévő helyzet áll fent (kb. 0 eséllyel buksz le, de azért nem pont 0).

2015. nov. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tedd be azt a részt, amit számlára kapsz
2015. nov. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha hosszabb távon szeretnéd félretenni a pénzt, akkor ne a bankba tedd, van azért más, biztonságos lehetőség, több hozammal és szolgáltatással.
2015. nov. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem fognak rá felfigyelni, hacsak nem 2 naponta fizetsz be 100 ezret, mert az más pénzmosás gyanús lehet.
2015. nov. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A Vaterás és Jófogásos pár százezres tétel már inkább gáz, van egy összeghatár (azt hiszem 200e), ami felett be kell vallani.

Tudom, hogy ezt szinte senki nem teszi meg magánszemélyként, de én mondjuk nyugodtabban alszom úgy, hogy nem kell fosnom a NAV-tól..

2015. dec. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!