Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy olcsóbb külföldi számlára...

Hogy olcsóbb külföldi számlára utalás?

Figyelt kérdés

Foglaltam szállást szlovákiában. OTP juniorom van anyámnak meg erste bank és ott nincs utalási díj. De gondolom külföldire igen.

Szóval,hogyan lenne olcsóbb az utalás? 150 euró ról lenne szó. Ha én junior számláról elutalom vagy ha valamelyik bankba viszek eurot és azt fizetem be a külföldi számlaszámra?

Vagy hogyan működik ez?


2015. nov. 24. 17:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Nyulván a szlovák félnek szlovák számlája van, arra pedig csak szlovákiában tudsz befizetni. Szóval valószínűleg ez az opció kiesett. Legegyszerűbb, ha elutalod.

Ha HUF számlátok van akkor nem lesz olcsó semmiképp sem az utalás. Ennek mértéke egyrészt függ az bank akuális árfolyamától, másrészt a banki jutalékoktól. Érdemes megnézni a hirdetményeket vagy bemenni mindkét bankba és megkérdezni hol mennyibe kerülne. Bár azt gondolom, hogy nagy eltérés nem elsz a két bank között.

2015. nov. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!