Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol élhetek panasszal azért...

Hol élhetek panasszal azért mert a számlámról úgy vett le egy oldal pénzt hogy semmi adatomat visszaigazolást nem kértek tőlem telefonon?

Figyelt kérdés
Konkrétan a TWOO társkereső oldalnál történt.véletlenül rákattintottam egy szolgáltatásukra és mint kiderült le is emeltek 4500Ft-ot.úgy hogy semmi visszaigazolás,tényleg szeretném e szolgáltatást semmi.levonták a számlámról.ez szerintem iszonyatos nagy csalás így!
2015. nov. 30. 12:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Megértem a problémádat, de az a helyzet, hogy ahhoz, hogy le tudják venni a számládról, ahhoz NEKED meg kellett adni az adatokat. Vannak olyan oldalak, ahol úgy adod meg a kártyád adatait, hogy egyben arról is nyilatkozol, hogy felhatalmazást adsz nekik, hogy x , y szolgáltatás igénybevételekor a számládat megterhelik az ellenértékkel.

Tudod hány ilyen oldal van? A múltkor majd megevett a penész, úgy szerettem volna valamit venni, de ott is ilyen van: megadom az adatokat, oszt ha máskor is akarok vásárolni, akkor csak leemelik, nem is kell semmit megadnom.

HÁT NEM!!!! Nem vettem meg.

Szóval nézd csak meg szépen az adott oldal felhasználási feltételeit - szinte biztos, hogy TE hatalmaztad fel őket erre... Ez esetben csalásról szó sincs - ez egy új fizetési forma, amibe vagy beleegyezel vagy nem...


Mondanám, hogy fordulj az ügyfélszolgálatukhoz - de nem tudom, be tudod-e majd bizonyítani, hogy nem vetted igénybe azt a szolgáltatást.

2015. nov. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem élhetsz panasszal, mert nyilván az apró betűs részben ott állt, hogy kérdezés nélkül terhelhetnek meg. Meg aztán a bankkártyád adatait sem maguktól találták ki.
2015. nov. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Minden fizetős oldalon legalább kettő, de inkább még több "véletlen" rákattintás kell a megfelelő helyre ahhoz, hogy egy tranzakció létrejöjjön. Pont a véletlenek elkerülése miatt.
2015. nov. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Valahol sántít a történet, attól, hogy felmentél az oldalra még nem emelik le a pénzed a számláról. Nyilván megadtad a kártyád adatait is! Az apróbetűs résznél meg ott van, hogy ezzel együtt felhatalmazod őket, arra, hogy beszedjék az összeget minden hónapban! Ez egyébként egy elég gusztustalan dolog, mert aki nem olvassa át részletesen az meglepődik. De hozzáteszem ugyan ez volt az Eurosport Playerrel nálam, egy hónapra akartam előfizetni, aztán láttam, hogy a következő hónapban is volnták az 4,99€-t... Egészen addig ameddig le nem mondtam az előfizetést.
2015. nov. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajnos veszett fejsze nyele.


A szolgáltatást le kellene mondani minél gyorsabban.

De még jobb lenne a kártyát letiltani.

Nem lehet tudni, hogy egy ilyen honlap beéri-e az előfizetés lemondásával vagy akkor is meg akarja terhelni a számládat, valami egyéb feltétel miatt, amiről még nem tudsz.

2015. dec. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

OFF


"A múltkor majd megevett a penész, úgy szerettem volna valamit venni, de ott is ilyen van: megadom az adatokat, oszt ha máskor is akarok vásárolni, akkor csak leemelik, nem is kell semmit megadnom.

HÁT NEM!!!! Nem vettem meg."

Erre az esetre érdemes csináltatni egy "virtuális" netes számlát (virtuális kártyával), arra csak közvetlenül a vásárlás előtt teszel át pénzt a normál számláról (vagy nem tartasz rajta túl sokat).

Nem tudnak mit tenni, ha nincs rajta pénz.

2015. dec. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-osnak:

Hogy Neked milyen igazad van!!! Az a helyzet, hogy van is webszámlám, de nem tudom, ahhoz hogy kell virtuális kártyát csináltatni - de majd utánajárok. Köszönöm a segítséget :-) első vagyok.

2015. dec. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!