Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik banknál érdemes számlát...

Melyik banknál érdemes számlát nyitni?

Figyelt kérdés

Végre kaptam munkát, és jelenleg az a kérdés, hogy melyik banknál nyissak számlát, hol nyúlják le a legkevesebb pénzt?


Köszönöm a válaszokat!



2015. dec. 9. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó pár tényezőtől függ. A neten vannak jó kalkulátorok, keress rá.

Megadod a bankolási szokásaid és kiadja, hogy melyik számlacsomaggal milyen költségeid lesznek.


Azért utána érdemes megnézni a bank honlapján a hirdetményt is (nem a rövid leírást!).


Mivel tanácsot kértél, én az Erste Privilégium számlák valamelyikét javaslom.

Szerintem elég kedvező konstrukció. Főleg ha havonta legalább 150 e ft érkezik a számládra. (Nem muszáj munkabér, tehát ha valakivel oda-vissza utalgatsz, az is beleszámít.)

Ha csak 100 e ft érkezik havonta akkor is egész jó ajánlatuk van még.


Ha csak minimálbért kapsz, az nem tudom mennyire versenyképes számlacsomag.

2015. dec. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Sajnos csak 80-85 ezret kapok havonta.

Hol találok ilyen kalkulátort? Nekem az a fontos, hogy számlavezetési díj ne legyen az első évben, és hogy a tranzakciós díjak is minél kedvezőbbek legyenek (pénzkivételnél, vásárlásnál stb.). Tehát nem fogok lekötni pénzt, mert sajnos nincs értelme.

2015. dec. 10. 13:08
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Semelyiknél. Kérd kp-ba, azzal jársz a legjobban.
2015. dec. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Felvetettem a dolgot a főnökasszonynál, de nagyon húzta a száját az ötletre, hogy én kp-ban akarom kapni a fizetésemet, és azt mondta hogy itt mindenki számlára kapja a pénzt. (Ergo finoman célzott rá, hogy én se akarjam másképp kapni.)


Én pedig - mivel új vagyok a munkahelyen - nem akarok, nem merek máris kivétel lenni.

2015. dec. 10. 21:22
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
4: Mi az, hogy húzza a száját? Jogszabály adta lehetőséged kp-ban kérni.
2015. dec. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyébként mennyi havi összegről lenne szó? Mert ha többszázezres tétel, akkor talán az Unicredit Bank. Ott nincs számlavezetési díj (illetve van, de ha rámegy az adott összeg, akkor minden hónapban visszakönyvelik), illetve havi 500e Ft-ig 1 készpénzfelvétel díjmentes.

Igen, teljesen díjmentes, tehát még a tranzakciós adót sem veszik le!!

2015. dec. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Csak 80-85 ezer forint, tehát szinte alamizsna. :-(


Ami a "szájhúzást" illeti: amikor mondtam a nőnek, hogy az előző munkahelyen készpénzben kaptam, akkor azt mondta, hogy "igen, elvileg lehet úgy is, de mi nem úgy szoktuk". Most erre mit mondjak? Nem akartam már az első napon megutáltatni magamat, ahogy megkaptam az állást.

2015. dec. 11. 08:23
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.


[link]

vagy

[link]


Amikor írtam, hogy neten találhatsz, a google-ben az első két találat ez, úgy értettem.



Esetleg ha meg tudod oldani rokonnak, baráttal, hogy havonta 70e ft-ot oda-visszautaltok egymásnak, akkor már meg lesz a havi 150e ft jóváírás a számládon és jó lehetőség az Erste Privilégium L számla.


Ha ez nem megy, akkor a kalkulátorokkal nézd meg, hogy melyik az optimális neked.

2015. dec. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. dec. 11. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!