Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel: Érdemes úgy felvenn...

Diákhitel: Érdemes úgy felvenni, ha amúgy még jelenleg nincs rászorulva az ember, csak kis plusz pénzforrásnak szórakozásra, erre-arra?

Figyelt kérdés
Tényleg csak 5% az éves kamat?
2015. dec. 14. 23:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem okos dolog, meg azt sem tudod, hogy egyetem utan kapsz-e munkat, es maris elkezdenel eladosodni?
2015. dec. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem érdemes felvenni. Minek, ha az ember annak a többszörösét meg tudja keresni, akár átlag napi 2 órában mellékfoglalkozásként, vagy akár suli mellett?
2015. dec. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
58%
Inkább dolgozz akkor azért a kis pluszért, a világ legnagyobb ökörsége minden sarra hitelt felvenni úri kedvedben, aztán még melód sincs, de már ott a többszázezres tartozás... Addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér! Ha nem vagy képes havi 20-30-40 ezret megteremteni magadnak önerőből, kérj a szüleidtől inkább pénzt, mert valószínűleg gyerek vagy amunkához, de akkor a hitelfelvételhez se érezd magad elég felnőttnek.
2015. dec. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
a legnagyobb hulyeseg.
2015. dec. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Vedd fel nyugodtan, de vissza is kell fizetni. A kamat tényleg ekörül van, nincs benne semmi átverés. Persze azért érdemes alaposan utánajárni a dolgoknak. Azt neked kéne mérlegelni, hogy érdemes-e, nem anonim GYIK-es emberekre hagyatkozni.
2015. dec. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Szórakozásra eladósodni??? Én nem tenném... Felelősségteljes ember belegondol abba, hogy bármikor jöhet egy hosszasabb betegség, egy munkanélküliség - a hitelt viszont akkor is törleszteni kell.
2015. dec. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Aki szórakozásra kíván hitelt felvenni, annak értelmetlen az iskolába járnia is.
2015. dec. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nézz meg egy bankellenes tüntetést. Tudod, ahol a szimpatikus fogatlan félcsövesekből verbuválódott csőcselék kiabál. Na, ők pont így kezdték, hogy "szórakozásra, erre-arra" felvettek hiteleket, aztán elúsztak.


Komolyra fordítva a szót: nem, nem érdemes. SOHA ne adósodj el céltalanul! Ha van lehetőséged eladósodás nélkül tanulni, akkor nagyon szerencsés vagy, örülj neki és eszedbe ne jusson besétálni ebbe a csapdába.


Akkor vegyél fel hitelt, ha értelmes célod van vele, olyan, ami jövedelmez is.

2015. dec. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
De úgy szeretnék pl. hangrendszert venni, tandemugrani, Subaru tesztvezetni, nyaralni. gokartozni hasonlók. :-S
2015. dec. 15. 22:58
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt megértem, de van egy sorrend.

Figyi. A legjobb barátom is ugyanezt az utat járta. Mindig neki volt gimiben a legmenőbb telefonja, mert a szülők megvették neki (hitelből). Szinte mindent hitelből vettek, áruhitel, hitelkártya, hitel hitel hátán. Először ez látványos volt, mert hát nekem pl. olcsó kínai mp3 játszóm volt, amikor neki iPod. Autója is előbb lett, persze azt is családi hitelből. Ellébecolta a sulit, eleinte a szülők fizették (franc tudja milyen hitelből), majd ő, diákhitelből.


Aztán felnőttünk, ma mindketten dolgozunk. Szinte ugyanannyi a fizetésünk, mégis: ő soha nem jut egyről a kettőre, mert mindig egyszerre vagy 3 hitellel zsonglőrködik. Így nem tud semmire félretenni, ha tehát jön egy váratlan kiadás, kénytelen arra is hitelt felvenni. Ebbe az ördögi körbe csak egyszer kell bekerülni, onnantól nem áll le a mókuskerék. Ez amolyan tücsök és hangya effektus.


Én korábban szerényebben toltam, egyetemistaként meghúztam magam, beláttam, hogy amíg nincs meló, nincs dőzsölés, előbb vetünk, aztán aratunk. Most van munkám, nincsenek anyagi gondjaim, mert nem kell egyszerre három szart törlesztenem, nem függök bankoktól, tudok még félre is tenni. Anyámékat sem kell támogatnom, mert nem adósították el magukat azért, hogy a kicsi fiuknak minden hülyesége meglegyen. Sokkal jobb érzés így élni!


Nem tanmesének szántam, de érdemes elgondolkodnod, hogy biztosan jó ötlet-e a ló elé fogni a szekeret!

2015. dec. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!