Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Első, fiatal házasulandó és...

Első, fiatal házasulandó és nekem első, páromnak 2. gyereket vállaló, lakásvétel előtt állóan saját alanyi jogon megkapható támogatások?

Figyelt kérdés
Én 28,párom 37 éves,nekem első,neki 2.gyermeke.Szeretnénk lakást venni Budapesten,közös gyermeket vállalni,összeházasodni.Az összes vissza nem térítendő dolog érdekelne.Én részemről lenne hiteles lakás vásárlása,szocpolhoz és a fiatal házasok támog-ásához szükség van-e hogy mindkét fél szerepeljen az ingatlan-bejegyzésben?
2015. dec. 16. 13:29
 1/1 anonim ***** válasza:

A CSOK-ra vagytok jogosultak, de gyermeket csak akkor tudtok vállalni, ha házasok vagytok.

A CSOK mértéke függ a megvásárolandó lakás alapterületétől és energetikai besorolásától. Az alapösszeg két gyermek esetén 800-1.3M Ft között van.

Igen, mindkettőtöknek szükséges tulajdonrészt szerezni.

Ha leírod, mennyi önerőtök van, mennyi hitelt szeretnétek és milyen lakást szeretnétek venni és hol, akkor le tudom írni, mik az esélyeitek.

2015. dec. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!