Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mire használható egy hitelkártya?

Mire használható egy hitelkártya?

Figyelt kérdés
Valamikor lesz egy hitelkártyám egy 50.000 Ft-os havi limittel. Apám szerint internetes vásárlásra nem használható, vagy ha igen, akkor többe kerül mint egy bankkártyával. Valaki aki ért a banki ügyekhez, vagy esetleg ott is dolgozik tudna válaszolni? előre is köszönöm

2015. dec. 18. 19:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Bármire használhatod, amire egy bankkártyát is.
2015. dec. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%
l o l
2015. dec. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Minden további nélkül használhatod internetes és bolti vásárláshoz is, semmiféle plusz díja nincs. Ami drága szokott lenni vele, az a készpénzfelvétel, arra nem érdemes használni.
2015. dec. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%
Bármire használhatod, és semmivel sem drágább. Nem is értem, honnan veszi apukád ezt a butaságot.
2015. dec. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Neked egyelore ne legyen hitelkartyad. Apukadnak se.
2015. dec. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
apám inkább csak elrettentésre hozta fel a "sokba kerül dolgot", egy kicsit smucig (már elnézést), és ha nem tudja hogyan működik valami, akkor ezzel akar elijeszteni
2015. dec. 18. 20:09
 7/13 anonim ***** válasza:

Ugyanannyi az internetes vásárlás, mint a betéti kártyával (azaz maga a tranzakció díjmentes).

Készpénzt nem szabad vele felvenni, mert annak nagyon magas a költsége.

Valamint még kártya éves díjában lehet különbség. Pl. ha a VISA Electron betéti kártyát szoktad meg, akkor egy sima dombornyomott VISA vagy MC éves díja egy kicsit magasabb.

Viszont az dícséretes, hogy teszel lépéseket a hitelkártya használatának megtanulására (nem mindenki tudja használni ugyanis).

2015. dec. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Minek neked hitelkártya, ha azt se tudod mire való?


Én se ülök egy tankba, ha nem tudom használni, és nincs rá szükségem.

2015. dec. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
nem én kértem, neki ajánlotta fel a bank, miért ne fogadná el.
2015. dec. 18. 21:11
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
Az azért megvan, hogy az elköltött pénzt vissza kell fizetni, méghozzá (vaskos) kamatokkal együtt?
2015. dec. 19. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!