Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külföldről pénzt hazautalni...

Külföldről pénzt hazautalni olcsóbb, vagy készpénzben hozni és átváltani?

Figyelt kérdés

A kérdés adott.

A banki utalás elég drága, de vajon még így is olcsóbban jön ki mint kp-ben átváltani egy váltónál?

A bankból való kivétel ingyenes, így a pénzváltós megoldásnál nincs semmilyen pluszköltség, csak a váltás.

Megnéztem a külföldi internetbankomban.. elég drága az utalás. (elég gagyi kis bankom van, valami 3000 Ft körüli összeget ír az utaláshoz)


ui: nagyobb összeget váltanék, 2-3-500e ft


köszi a válaszokat!



2015. dec. 20. 23:33
 1/5 anonim ***** válasza:

A nemzetközi utalás sehol sem olcsó, nagyjából itthon is ennyibe kerül. Sőt, én egy osztrák gyorshajtás miatt 30€-t utaltam, és 2400Ft-ot vettek le érte (OTP).


Azt mondjuk nem írtad, hogy milyen pénzben szeretnéd itthon felvenni. Bár igazából mindegy is, mert ha kint ingyenes a kivétel, akkor nem vitás, hogy ezt kell tenni. Az átváltáson (akár kint, akár itthon) bukni fogsz, de legalább a kivételen nem. Itthon NINCS olyan bank, ahol ekkora összeget ingyen felvehetsz, ezt kint ki kell használni.

2015. dec. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
OTP euró számlát nyitottam , az szinte semmit se vesz le . A nagy részét utalnám a csekélyebbet meg hoznám magammal . A beváltók kezelési költsége megmarad ha ismerősnek vagy megbízható arcnak közép árfolyamon eladod .
2015. dec. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én utalni szoktam, 10Euro, biztonságosabbnak tűnik, mint annyi pénzzel a zsebembe járkálni.
2015. dec. 21. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Esetleg megfontolhatod a [link] oldal használatát. (Belföldiként tudsz nemzetközit utalni.)
2015. dec. 21. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A bankok között a deviza árfolyam alacsonyabb a pénzváltókéhoz képest.


2-3-500 ezer még nem akkora összeg, hogy egyfelől jelenteni kelljen, másfelől pedig 3.000-től kevesebbért megúszod az átváltást is, magasabb árfolyamon, mint a bankközi.


Igaz, mi úgy szoktuk ezt, hogy ekkora összeget havi szinten egy K&H-s kártyára utalunk, kintről díjmentesen. Mivel az összes ( FHB, Unicredit, K&H) számláink közül ők váltanak a legmagasabb áron és onnan netbankárból intézzük a kifizetéseket, vagy kártyával vásárolunk.


Ennek a többszörösét, pedig kp-ben váltjuk át, adott esetben egyedi árfolyam mellett is pénzváltóban.

2015. dec. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!