Logout99 kérdése:

KHR lista, avagy BAR lista?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Hozzáértő emberek válaszaira lennék elsősorban kíváncsi. Sajnos néhány évvel ezelőtt a család anyagi helyzete összeomlott! Jól ment az élet, és rossz döntések folyamata következtében hitel felvételére adtuk a fejünket. Ez sem volt baj sokáig, azonban az anyagi összeomlást követően nem tudtuk fizetni. Több hitel van a családban, számszerint 4 . Ebből három hitel egyenként már csak 400 ezer forint körüli, a harmadik nagy hitel viszont 2 millio felett van. Ezt a nagy hitelt már újra fizetjük, nem történt a bankkal szerződés bontás, az eleve megadott törlesztő részlettel fizetjuk újra. 40ezer forint már csak az elmaradás, amit jövőhónapban nullázunk, és azzal utolértük magunkat. Az anyagi helyzet majdnem tökéletesen helyreállt, ezáltal a három kisebb összegű hitelt ki fogom tudni fizetni egyösszegben hamarosan, a 2milliósat pedig törlesztem úgy, ahogyan azt kell.

A kisebb hitelekkel szerződésbontás is történt régebben, már a NAV kezében van az ügy, átvette a behajtó szerepét. A kérdésem az lenne : ha kifizettem mindent, és fizetem a fennmaradó hitelem normálisan ( mivel ott szerződésbontás nem történt ) , mikor kerülök le a KHR- listáról, a tartozások rendezése után ? Előre is köszönöm a segítőkész válaszokat! Mindenkienk Boldog Új Évet Kívánok!



2016. jan. 1. 13:10
 1/8 A kérdező kommentje:
Kiegészíteném : a 2 milliós hitellel nem kerültünk a KHR negatív rendszerébe, " csak " a már kisebb összegű hitelekkel.
2016. jan. 1. 13:34
 2/8 anonim ***** válasza:
2016. jan. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, épp ezt az oldalt böngészem én is ! Tehát ha kifizettem a tartozást, visszafizettem azt a hitelt amivel felkerültem a listára, onnantol számítva egy évig bérelt helyem van a listán.
2016. jan. 1. 13:49
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2011. évi CXXII. törvény

[link]


II. A KHR-BEN TÖRTÉNŐ ADATKEZELÉS SZABÁLYAI

8,9. paragrafus


A bank mindent lát, ha felmegy a rendszerre (tehát ez nem egy tiltólista, hanem egy információs tábla) látja a hiteleidet felsorolva, státusszal és összeggel.


Ha kifizetsz mindent, akkor azok törlődnek(a "rossz " státuszból), látni lehet őket, és azt is, hogy törlesztve vannak a bank sem foglalkozik velük(legalábbis esetleg csak rontja az adósminősítést ritkán "K.O" azaz tesz azonnal hitel képtelenné), a fennmaradó hitel csak törlesztés után lesz törölve.

2016. jan. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azt javaslom, hogy menj be a bankodba, kérj egy "teljes KHR lekérdezést". Ez egy évben egyszer díjmentes.

Ezen a listán látni fogod, milyen típusú hiteleid vannak, melyik bankból vetted fel őket, mikor, mekkora összeget, mennyi a havi részlet, mennyi a fennálló tartozás, az is látszik, ha van elmaradás, és azt is látható, van-e olyan tétel, amivel negatív tartalmú, tehát mulasztásos tétel.

Mindaddig aktív a mulasztás státusza, amíg az elmaradás több, mint a mindenkori minimálbér és több, mint 3 hónapja fennáll a mulasztás. Az is látható, ha átkerülsz passzív státuszba. Az átkerüléstől számítva egy év múlva kerülhetsz le a negatív listáról.

2016. jan. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat, hasznos volt, mostmár tisztában vagyok a dolgokkal . Minden jót nektek!
2016. jan. 1. 15:31
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Azon kevesek egyike vagy, aki belátja, hogy Ő MAGA hozott rossz döntéseket, nem hárítja, hanem vállalja a felelősséget, nem bűnbakokat keres. Ez igencsak ritka és dicséretes erény ma, amit meg kell becsülni.

A KHR listáról már mindent leírtak az előttem szólók, remélem, mihamarabb rendeződik a helyzeted!

Boldog, hitelmentes újévet kívánok az egész családnak!

2016. jan. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló : Köszönöm szépen, rendes tőled :) Sajnos ez így van, millió rossz döntést hoztam az utóbbi két évben. Én is remélem, hogy jobbak lesznek az elkövetkezendő évek, köszönöm neked a jókívánságokat, én is a legjobbakat kívánom neked, a lehető legboldogabb új évet :)
2016. jan. 1. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!