Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kártyás fizetésnél miért nem...

Kártyás fizetésnél miért nem használnak kizárólag PIN-t?

Figyelt kérdés

Volt egy kérdésem a témában, hogy az aláírás biztonságos-e, és ahogy számítottam rá, elkeserítőek a válaszok.

Persze vigyázni kell rá, ha meg elveszik, le kell tiltatni.

De az ember nem biztos hogy azonnal észreveszi, és pár óra is elég rá hogy csináljanak egy szép számlát.


A úgy tűnik, mintha a bank nem is akarna partner lenni ebben a biztonsági dologban. Mennyibe kerülne az hogy mindehol csak a PIN ismeretében lehetne valamit csinálni?

Igaz hogy ez is kijátszható, de közel nem olyan egyszerű, mint egy figyelmetlen pénztárost kikeresni egy benzinkúton ahol csak aláírás kell.



2016. jan. 6. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez ugyanolyan mint a PayPass: minimális kényelemért maximális kockázattal fizetsz.

Csak annyit lehet tenni, hogy olyan kártyát igényelsz, ami biztosan kér kódot. Van ilyen, rá kell kérdezni a banknál, hogy pontosan melyik.

2016. jan. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A paypass ok, az arra van kitalálva, ha jól tudom úgy van hogy feltöltök rá mondjuk 40-50 eurót, amennyit amúgy is normális lenne még magamnál tartani, és max ezt vesztem el.

Viszont egy rendes kártyánál mindenhez hozzáférnek amit a számlámon tartok. Kényelmesebbnek nem kényelmesebb aláírni sem. Van olyan bolt itt, ahol véletlenszerűen hol így megy hol úgy. Amikor pin, akkor bedugom a kártyát, ütöm a kódot kész. Amikor alá kell írni akkor kiveszi az eladó a kártyát, előkotorja a tollat plusz alátétpapírt mert a felület rücskös, aláírom, majd megnézi, de legalább úgy csinál mintha megnézné(szerintem gyakran írhatnék rá bodrit is), majd visszaadja. Csak másodpercekről van szó, de akkor is a pin ami gyorsabban megy.

2016. jan. 7. 09:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem, szerintem Te a PayPallal kevered.

A PayPass az az érintés nélküli fizetés. A kártyádban van egy kis NFC chip, elég hozzáérinteni a terminálhoz és az összeg kiegyenlítésre kerül, bármiféle PIN-kód vagy aláírás nélkül.

Igaz, ez csak vásárlásonként 5000Ft-ig működik, de a tranzakciók száma nincs korlátozva, tehát ötezrenként szépen elkölthetik a pénzedet, mire rájössz, hogy nincs meg a kártya és letiltod.

2016. jan. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem keverem, paypalt rendszeresen használok, az nekem pont nem feltöltős, hanem hozzá van rendelve a számlámhoz és ebayen ha rendelek, 2 nap múlva paypal levonja a számláról.

Elvileg ők kezeskednek illetve anyagi felelősséget vállalnak hogy ne lehessen feltörni.


A paypass műkösédét (mármint hogy érintés nélküli) ismerem, csak a bevezetéseko valahol mintha azt olvastam volna, hogy teszek rá pénzt és azt lehet elkölteni. Ezekszerint az is a számlához van rendelve? :S


Gondolkodtam rajta régebben, de néemteknél is csak most kezd elterjedni (V-pay-ként), így nem használnám ki.

2016. jan. 7. 20:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Igaz, a PayPal nem feltöltős, vagyis annyiból igen, hogy külön egyenlege van, de ahhoz nincs kártya.


Na de a PayPass igen, a számlához van rendelve. Annyira, hogy akármekkora összeget lehet így fizetni, csak 5000 fölött PIN kódot kér. 5000 alatt odaérinted, csippan és már le is vonta a pénzt.

Valahogy ez nekem egy rémálom. Akár kényelmes, akár nem, szerintem ki lehet bírni négy szám beütését, cserébe nem kell fosnod, ha elvész a kártya.

2016. jan. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, és ma már gyakorlatilag nincs is nem PayPass kártya. Talán a dombornyomottak, de azok meg feleslegesen marha drágák.
2016. jan. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!