Mi micsoda a bankkártyán?

Figyelt kérdés

Életemben először van bankkártyám, de senki nem magyarázta még el, mi micsoda és hogyan kell használni.

Most szeretnék online rendelni, de ahhoz tudnom kéne, miket kell bepötyögni.


Cardholder name -> kártya tulaj neve

Card number -> kártya szám (ez az a hosszú számsor a lejárati idő, név, stb fölött középen?)

Expiration date -> lejárati dátum

Card code -> kártya kód (az aláírás mellett háromjegyű számsor?)



2016. jan. 27. 18:41
 1/6 A kérdező kommentje:

Lemaradt:


A lejárati dátumnál az év-hó vagy a hó-év van feltüntetve?

Melyik számot kell néznem, mert még a hosszú számsor alatt is találtam egy négyjegyű számsort. :D


Köszi a válaszokat. És bocs a sok hülyeségért.

2016. jan. 27. 18:44
 2/6 anonim ***** válasza:
Úgy van, ahogy írtad, általában hónap/év a lejárati dátum, de ezt kikövetkeztetni sem nagy dolog, mivel most 2016 van és 16,17,18,19 stb. hónap nincs a kártyád pedig nyilván nem 96 évig érvényes.
2016. jan. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Amint entert ütöttem, leesett. Fogtam is a fejem.


A card code nem lehet a négy jegyű számsor a hosszú alatt? Csak mert a rublikába, ahová be kéne pötyögnöm, 4 szám fér ki. Csak biztosra szeretnék menni.

2016. jan. 27. 20:16
 4/6 anonim ***** válasza:
A kártyaszám alatti 4 számjegy megegyezik a kártyaszám első 4 számjegyével. A card code az aláírás sávon lévő 3 számjegy szerintem, de ezt inkább CVV-nek szokták nevezni.
2016. jan. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szóval a 3 számjegy a CVV (ezt így is kell kimondani?)
2016. jan. 29. 18:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen
2016. jan. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!