Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Abszolút járatlan vagyok...

Abszolút járatlan vagyok autó-deviza ügyben, tanács?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm esete.

Adott egy autó, újonnan kb 3 millióért lett véve. Jelenleg ott tart a dolog, hogy másfél év van még hátra, a végére, kb 8-9 millióra rúg ami vissza lesz fizetve.

Forintosítás előtt a havi törlesztő nagyjából 30e volt, plusz 3 havonta az elszámolásnál 90 rájött. Jelenleg a törlesztő nagyjából havi 70e.

Most hogy is van ez? Oké,hogy drágább lett a deviza, viszont azt nem értem, hogy hogyan lehet 3x-osa a visszafizetett összeg? Illetve ilyen esetekben mit lehet tenni? Hiszen akárhogy is nézem már rég ki van fizetve a felvett hitelösszeg.

Légyszíves normális válaszokat adjatok, ebben a témában nagyon járatlan vagyok.

Köszi!



2016. febr. 1. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
a kamat evente szamolando, tehat 10 evre felveve mondjuk 7%-os kamattal az helybol 215%-a az eredeti osszegnek (duplaja). Szamold hozza, hogy NAGYON durvan elszallt a devizaarfolyam, a 240 forintos EUR ma 310-320 forint korul van. Minderre szamold ra a bank kezelesi koltsegeit, miegymast, es mindjart megvan a 8-9 millas vegso ar. Mit lehet tenni? Fizetni, mint a katonatiszt, vallalni a dontesek kovetkezmenyeit. Ha csak hitelbol ment az ujauto, "mer' a szomszed is azt vett, nekem is jar, ha' nem?", akkor ott bizony el lett b*szva valami, de rendesen.
2016. febr. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ize, akarommondani 8%-os kamattal. 7%-kal 'csak' 195%-ot kell visszafizetni.
2016. febr. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"újonnan kb 3 millióért lett véve"


Azaz kb 18000 svájci frankért. (Kb 170HUF/CHF)


"Forintosítás előtt a havi törlesztő nagyjából 30e volt, plusz 3 havonta az elszámolásnál 90 rájött."


Azaz kb 80 hónapig átlag kb 150CHF/hó+450CHF/3 hó, azaz átlag kb 300CHF/hó. Tehát a 80 hó alatt kb 24000CHF-ot törlesztett. (Átlag kb 200HUF/CHF)


"Jelenleg a törlesztő nagyjából havi 70e. "


Azaz kb 250CHF/hó, 20 hónapig. Az 5000CHF. (280HUF/CHF)


Összesen 29000CHF a 18000CHF hitelre, kb 8 évre. 6% kamat.


"Hiszen akárhogy is nézem már rég ki van fizetve a felvett hitelösszeg. "


Mivel nagy része CHF alapon futott, ezért forintban számolni gyakorlatilag fölösleges. Olyan, mint a körtét összehasonlítani a villamossal.

2016. febr. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az árfolyamkockázattól csak akkor tudsz szabadulni, ha tudod bizonyítani, hogy a tájékoztatás nem volt megfelelő, megtévesztettek, vagy tisztességtelenek voltak.

Ha aláírtál egy kockázatfeltáró nyilatkozatot, akkor komoly hátránnyal indulsz a bizonyítási eljárásban.

2016. febr. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!