Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mindenkivel így (el) bánik a...

Mindenkivel így (el) bánik a Fundamenta, vagy csak én vagyok ilyen peches?

Figyelt kérdés

Lejárt a takarék időszakom és hogy ne legyen bonyolult, inkább a lakáscélú lakáshitelembe törleszteném.

Most futom a harmadik kört, mert én, akinek semmi köze hozzá, melyik banki/fundamenta kifejezés mit jelent,

csak fizettem mint a katonatiszt, mindig időben, nem nyújtottam be a mit kértek. Hát dehogynem. És 100000% hogy jár nekem, mert lakáscélú hitelem saját tudlajdonú lakásomon, még sok hitellel, és egy olyan bank adja az igazolást, aki maga is fundamentát árul a hiteleihez.

De fogadni mernék, hogy csak azért szívatnak, hogy minél később kelljen kifizetni. Az hogy én mennyit szívok, mennyi pénzembe, időmbe és idegeskedés kerül, az nem számít. Mert ugye elsőre és másodikra valahogy nem sikerült olyat kérni, amit egy BANK tudna nekik adni. Vagy a bank is partner ebben az időhúzásban?

Eddig pl szó se volt tulajdoni lapról több ezer forintért, pedig már kétszer lett volna alkalmuk közölni.

Csak engem szivatnak, vagy más is járt hasonlóan?



2016. febr. 1. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Nem vágom a kérdést.

Írasd le az ügyintézővel/nézd meg a szerződésedben, hogy mi kell a folyósításhoz.

2016. febr. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Lehet, hogy te nem olyan szerződést kötöttél, ami jó betörlesztésre.

Tudom, mert mi ilyen lakástakarékot fizetünk.

De nem minden fundamenta ilyen. A lakásvásárlásra felhasunálás azt jelenti, hogy azzal veszed meg, nem pedig azt, hogy az évek óta a neveden lévő ingatlan hitelébe beleteszed.


Szóval erre kérdezz rá, hogy a meglévő hiteledet betörlesztheted-e vele, vagy csak lakás vásárlásra használhatod (vagy felújításra).


Mert a vásárlás, és a hitel betörlesztés nem ugyanaz.



"mert én, akinek semmi köze hozzá, melyik banki/fundamenta kifejezés mit jelent"

Miért nem tudod, mire kötöttél szerződést? Nem tudod mire fizettél eddig? Azért ez nem az ő hibájuk ám!

2016. febr. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem peches vagy, csak figyelmetlen !


Amikor visszaküldted a kiutalási értesítő levelet, a válaszok között volt arra vonatkozó kérdés, hogy a tulajdoni lapot Te küldöd-e be, vagy megkéred hogy kérjék le helyetted a földhivatali adatbázisból.

Ezt egy iksszel jelezhetted volna akkor....


Állami támogatást kapsz, aminek a saját vagy közeli hozzátartozód lakás céljára történő felhasználását tulajdoni lappal is igazolni kell.


Előző válaszadó rosszul tudja, igen lehet lakáscélú hitelbe törleszteni is a lejárt számlád egyenlegét - erről az LTP. törvény rendelkezik.


Igen, mindenkitől megköveteli a Fundamenta az előírt igazolások meglétét, - hiszen a Magyar Államkincstár felé neki is igazolnia kell, hogy mire költöd a 30 % állami támogatást.


A szükséges igazolásokról - és hogy milyen lakáscél megjelölése esetén, mikor kell azokat benyújtani - letölthetsz innen egy tájékoztatót - amit egész biztosan megkaptál postán, a válaszlevélben :


[link]

2016. febr. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek a gyors választ

1: az első ügyintéző azt mondta, minden rendben, várjam az utalást. ehelyett levél jött hiánypótlásról a lakáscél igazolására. A második azt, hogy valószínűleg azért nem fogják elfogadni, mert nincs benne a "lakáscélú felhasználás" mondat ami ott volt persze, azaz még mindig nem tudtam meg, hogy az újabb hiánypótlás már tullapról szól majd. Arra rávenni egy ügyintézőt, hogy írjon nekem le bármit? háát.


2: szerintem nincs igazad, az LTP-ben talán meg lehet jelölni a célt, de az változhat az évek alatt, szép lenne, ha pl 8 éve gyűjtöd azért elbukod mert hitelbe akartad eredetileg, de a végén felújitásra szeretnéd...

A Bank nyilatkozott, hogy a hitelem lakáscélú, arról a nyomtatványról másolta át a szöveget, amit ők adtak, szóval szerintem ez nem érv.


3:most újraolvastam az eredetileg kért csatolandó dokumentumokat kifizetés előtt. Szó szerint nincs ott a tulajdoni lap. kell: hitelintézeti igazolás, valamit a lakáscél megvalósulását igazoló kölcsönszerződés másolati példánya. Ezt a kettőt én az első alkalommal benyújtottam, az eltérés annyi volt, hogy a bank nem volt hajlandó kitölteni a funda saját nyomtatványát, hanem sajátot adott, az első hiánypótlás után már kiemelve lakáscélt szó szerint ahogy a fundáén volt, de úgy tűnik ez se elég.


A lekérés lehetőségének X-elésére nem emlékszem és sajnos pont a nyilatkozatot nem is látom azok közt amit belinkeltél. Amit linkeltél az mind megvan, ott úgy értettem, hogy nem kell tullap. (lakáscélú kölcsön sor)

Most sokadszor elolvasva, azt mondom igazad van, a tulajdonjoggal rendelkezés igazolására a tullap való, de mi az oka, hogy ez nem egy szükséges igazolás a nevével leírva, mint pl a lízinges sorban? Először azt hittem, a tulajdonomat igazolja a kölcsönszerződés is, amit vittem.

2016. febr. 2. 22:57
 5/5 anonim ***** válasza:

A tul.lapot azon az első kiutalási értesítő levélben kapott 1 pl-os válasz nyomtatványon kellett volna bejelölnöd hogy Te nyújtod be vagy kérjék le. Erről az ikszről beszélek. Mivel ezt mulasztottad behúzni -és nem rendelkeztél, ezért most kérik...Ez a legalapvetőbb: 30 napnál nem régebbi kell belőle. Nem kell kiakadni rajta: természetes hogy ami hiányzik a kifizetési feltételek teljesüléséhez, azt pótolni kell.


Lakáscélt megjelölni nem kell a szerződéskötéskor,hiszen még nem tudhatod évekkel előre, hogy mi lesz az. Elég csak akkor, amikor felhasználod az állami támogatást: felmondáskor, kiutaláskor vagy áthidaló kölcsön kérelem alkalmával.

2016. febr. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!