Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan kerülhető ki az ATM...

Hogyan kerülhető ki az ATM használata?

Figyelt kérdés

Feltettem egy kérdést itt,azóta úgy vagyok vele,hogy nem igazán merek bemenni az ATM be.Arra nincs lehetőség, hogy a fizumat készpénzbe kérjem, mert közalkalmazott vagyok,pedig legszívesebben ezek után elkerülném a bankokat is.

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugye..


2016. febr. 5. 08:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem kell elkerülni az automatákat, csak néhány "szabályt" (íratlan) be kell tartani. A másik kérdésednél leírtam, de most ide is bemásolom az írást:

""Éjsazkás 12 órai munka után mentem.csak az volt a furcsa. hogy egy illető a környékén csak ácsorgott"


Ilyen esetben be sem megyek az automatához. Sőt, már ismerem a környékemen lévő automatákat és tudom, melyik az, amihez legvégső esetben megye csak, vagy akkor, amikor már nyitva van a bank.

És egyben ez a tanácsom is: ha látsz az automata környékén ácsorgó személyt, inkább ne menj be, várd meg, míg kinyit a bank, illetve válassz "biztonságosabb" automatát.

Mivel a bankoknak általában van kamerájuk is az automaták felett, így azért lehet, majd utána tudnak nézni, mi történt. "

2016. febr. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mindenhol fizess kártyával. Én úgy csinálom. Boltban, lottózóban, ebédlőben, mindig kártyával fizetek.
2016. febr. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, 2. lehet hogy az lesz,pedig idegenkedem tőle.Valahogy kézzelfoghatóbbnak tartom a készpénzt.Na meg nem mindenhol lehet kártyával fizetni...
2016. febr. 5. 09:15
 4/11 A kérdező kommentje:

Kedves 1.,válasszak másik ATM et.Hát, nem mindenki él nagyvárosban vagy B.P.-n ahol lehet válogatni...:(

Ez egy kisváros, ahol vagy az egyeduralkodó OTP bank van(tőlük mentem át a K&H hoz,mikor megnyílt)

vagy ez a kis ATM ,mert a Bankot megszüntették,helyébe kínai bolt költözött...:(csak az automatát hagyták meg.


Ez végül is nem a nyílt utcán van, de akárki bemehet, mert nem kártyával múködik.


Az Oto nek pedig van egy automatája a bank előterében,és egy,egy másik utcában.

Összesen ennyi van itt nálunk.:(

2016. febr. 5. 09:20
 5/11 anonim ***** válasza:
Bármely postán is vehetsz fel kp.-t a kártyáddal.
2016. febr. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
OTP automatából is felvehetsz 150 ezerig ingyenesen készpénzt - nem muszáj a K&H-ból felvenni. Én azért úgy vettem észre, az OTP automaták biztonságosabbak (első vagyok)
2016. febr. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az ingyenes készpénz felvét nem automatikus! Hanem azt a bankban meg kell igényelni. De ha meg van igényelve, akkor abban az esetben, az ország területén bármely forint alapú ATM-ből, az első 2 alkalommal havonta ingyenesen vehetsz fel készpénzt! Összesen havi 150.000 Ft/hó-ig! A K&H-s bank kártyával is, vehetsz fel ingyenesen készpénzt, bármely ATM-ből, akár OTP-s ATM-ből is. Ha addig, az adott hónapban még nem vettél fel 2 X készpénzt! Tehát havonta, az első 2 alkalommal, ingyenes bármely ATM-ből.
2016. febr. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megigényeltem, és van ebankom is.Sok mindent ott intézek.Hát nem tudom, az OTP-s Atm nél is gyakran fordul e elő ilyen hiba.De úgy gondolom,egy ideig mellőzni fogom azt,ahol pórul jártam....:(

Ráadásul az első kettő nekem már kilőve, mert 1.x nem adta ki a pénzt, de elkönyvelte sikeresnek.

2.x ra meg többet adott ki,mint amit beütöttem.

2016. febr. 5. 10:43
 9/11 anonim ***** válasza:

Bemész a bankfiókba és felveszed ott a pénzed.

Vagy menj olyan automatához, ami forgalmas helyen van, és valszeg nem fognak köréd ólálkodni, de ha meg ilyen gyanús személyeket látsz akkor ne vegyél fel pénzt, inkább vedd fel 1 nappal később, mint hogy lehúzzanak.

Vagy kísérjen el valaki pénzt felvenni.


Régen pl az én párom is csinálta hogy a Gubacsi út környéki ATM-ben vette fel a fizuját, mert az esett neki útba, és volt hogy este 10 körül. Én is mondtam neki, hogy ott pl ne, mert ott képesek megkéselni pár 10 ezerért, ha látják, hogy a kihalt utcán pénzt vesz fel. Azóta ő is leszokott róla, és forgalmasabb helyen veszi fel a pénzt nappal.

2016. febr. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

De szerintem a legegyszerűbb akkor ha kevés automata van, hogy bemész havi 1x a bankfiókba és felveszed a pénzed az ügyintézőtől. Ott nem látja senki mit intézel.

előző voltam

2016. febr. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!