Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Deviza készpénz felvétel...

Deviza készpénz felvétel hogyan történik?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy jelentősebb összeget kivenni a deviza számlámról euróban. Ezt hogyan tudom megoldani. Elég ha az nap bemegyek a bankba és máris ide tudják adni? Vagy előre szólni kell? Köszönöm előre is a segítséget!
2016. febr. 14. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Altalaban nagyobb osszegeket elore be kell jelenteni a banknak. Hivd fel az ugyfelszolgalatukat, majd tajekoztatnak.
2016. febr. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az üzletszabályzat ezt elég jól leírja, hogy mekkora összeg az amely már a többletköltségek elkerülése érdekében bejelentésköteles. [Amúgy olyan nincs, hogy a bank nem fizeti ki a pénzt, ami a számládon van, mert ha ilyen mértékben illikvid lenne a bank, hamar bankrohammal találná magát szemben.] A kérdés az, hogy ennek mi a költsége.

Értelemszerűen, ha neked kell 100.000 EUR, de a fiókban nincs ennyi pénz, akkor ahhoz, hogy kivedd, a pénzszállítási költségeket a bank rád fogja verni, ennek összegét az üzletszabályzat tartalmazza.

Deviza tételnél általában két napot jelöl meg a bank bejelentési határidőnek.

2016. febr. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kp-ban akkor tudják odaadni, ha van annyi kp a fiókban éppen. Ezért kell előre szólni, ha nagyobb összeget akarsz kp-ban felvenni, hogy készülhessenek rá. Szerintem egy nappal előtte általában elég szólni, valahogy megoldják, de minél korábban jelzed, annál biztosabban fel tudnak készülni rá.
2016. febr. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
én csak 2000 Euróra gondoltam. Gondolom ez nem egy egetverő összeg...
2016. febr. 15. 22:16
 5/5 anonim ***** válasza:

2000 EUR nem hiszem, hogy gondot okozna bármelyik banknak is. Nem az a kérdés, hogy "van-e" a bankban ennyi pénz, hanem az, hogy az üzletszabályzat tartalmaz-e bejelentési kötelezettséget a többletköltségek elkerülése érdekében.

Hiába van a bankban 5000 EUR, ha az üzletszabályzat azt jelöli meg, hogy 1000 EUR felett bejelentés-köteles, akkor 2000 EUR kivételénél - hiába tudja prompt teljesíteni - az üzletszabályzatban rögzített "bejelentéselmulasztási-díjat" rád fogja terhelni.

De mivel nem tudjuk a kérdező bankját, bankszámla-csomagját, így ennél részletesebb választ nem lehet rá mondani.

Mindenesetre, ha hétfőn reggel bejelented, jó eséllyel megúszod a plusz költséget ha kedden veszed le. [Viszont annak is költsége van, ha bejelented és nem veszed le, szóval csak óvatosan ;) ]

2016. febr. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!