Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen önkéntes nyugdíjpénztár...

Milyen önkéntes nyugdíjpénztárat érdemes manapság választani?

Figyelt kérdés

Egyáltalán szükségem lenne rá? Vagy mást kéne csinálnom?


24 éves vagyok, jelenleg dolgozom, és havonta 50-60 ezret félre tudnék tenni.

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy így mi(k)ben lenne érdemes gondolkodnom? Sajnos nagyon nem vagyok otthon a pénzügyek terén.


Válaszotokat előre is köszönöm! :)



2016. febr. 19. 11:23
1 2
 1/13 mikokka válasza:
49%
Állami kötvények azok, melyekbe egy kicsit jobban megéri befektetni. Anyám azt csinálta, hogy Kincstári takarékjegyeket vett, és figyelte a lejárati idejüket. Az összejött kamatokat újra befektette. Önuralom, fegyelmezettség szükséges ehhez, de megéri. Magánpénztárban nem bíznék. Ezek belátható időn belül lejárnak, és újra tied a pénzed, és a kamat. Sok szerencsét! Még azért javasolnám a DIMENZIÓT, de nekem ez még nem járt le, nem tudom, hogy kapok-e valamit.
2016. febr. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, utánajárok ezeknek!
2016. febr. 21. 23:25
 3/13 anonim ***** válasza:
33%
Ha ennyire fiatal vagy még, nem szabad önkéntes nyugdíjpénztárban gondolkozni. Annyira függ a törvényi háttértől, hogy hogyan és mikor jutsz a pénzedhez, és ez Magyarországon annyira labilis, bármikor egyoldalúan változtathat rajta az állam, hogy nem szabad ilyen hosszú időre elköteleződni. Inkább olyan befektetést válassz, ahol saját magad tudod felügyelni a pénzed.
2016. febr. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Azért kezdett el érdekelni a téma, mert egyik kollégám javasolta, hogy nézzek utána, mert nekem már úgy se lesz nyugdíjam, és jobb előre gondolkodni, mint utólag.


Az a probléma, hogy nincs nagy tőkém, amivel bele tudnék vágni bármibe is (maximum 600-700ezer), ez a havi 50-60 pedig szerintem szintén kevés a legcsekélyebb "világmegváltáshoz" is.

2016. febr. 21. 23:45
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne gondolkozhatnak önkéntes nyugdíjpénztárban? 24 éves most, szerintem nulla az esélye normális állami nyugdíjra.


Én a helyedben indítanék önkéntes nyugdíjpénztárat is, ha nem is 50-60 ezer forinttal havonta, de 10-20 ezerre simán el lehetne kezdeni, ezzel már számottevő nyugdíjkiegészítésed lehet idős korodra, állami támogatás is jár rá. Pénztárat úgy választanék, hogy megnézném a korábbi hozamokat. Mindenképpen valami nagyobb pénztárat keress, olyat, amelyiknél többféle portfólióból lehet választani, neked egyébként a korod alapján egy kockázatosabb, magas részvényhányadot tartó alap javasolható.


Feltételezem, hogy szeretnél lakást, vagy ha van már lakásod, akkor kell majd rá költeni. Ehhez jó lehet a lakástakarékpénztár rendszeres megtakarításnak. Havonta maximum 20 ezer forint mehet bele, a legrövidebb futamidejű (4 év körüli) konstrukciók hozama a legjobb fajlagosan, 10 százalék fölött jön ki éves szinten. Egy ilyet mindenképpen indítanék a helyedben.


A maradék megtakarításból valamilyen vésztartalékot alapoznék meg, pénzpiaci alapba tenném, aztán ha már összegyűlt egy nagyobb összeg, néhány százezer forint, akkor esetleg elkezdeném diverzifikálni állampapírokba vagy más eszközökbe.

2016. febr. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A nyugdíjra készülést sosem lehet elég korán kezdeni. Minél előbb kezdesz készülni, annál nagyobb lesz a tőketartalma az összegyűjtött pénzednek, annál többet fogsz kapni, ha szükséged lesz rá.

Én mindenképpen átgondolnám hogy az Önkéntes Nyugdíjpénztár, Nyugdíj Előtakarékossági Számla (NYESZ) vagy Nyugdíjbiztosítás az ami számodra megfelelő lenne. Mindegyiknek megvan a maga előnye és hátránya.


De az biztos hogy látatlanban nehéz bármi tanácsot adni, ennél átfogóbban kell látni a lehetőségeidet és terveidet.

2016. febr. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igen, a lakástakarék is megfordult a fejemben, viszont ezt meg akárhogy kalkuláltam, egyedül nem érdemes belevágni, mert annyit nem fizet a 4 évre, hogy megérje, és ilyen változó világban nem lehet/tudok előre kalkulálni, hogy épp 4 év múlva mi lesz velem, vagy hol leszek.

Ezért lenne jó minden lehetőséget átrágni egy szakemberrel, de köszönöm a segítségeket, mindenképp ránézek ezekre is.

2016. febr. 22. 20:35
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A lakástakarék az egyetlen olyan államilag támogatott lakásfinanszírozási lehetőség, amelyet a betételhelyező/kedvezményezett családi-, jövedelmi-, vagyoni-, életkori-, egészségügyi állapota vagy bármilyen megkötöttség nélkül vehet igénybe. De ezt csakis lakáscélra tudod felhasználni. A legjobban kiszámítható, ugyanis a kötéskor tudni lehet hogy mennyit fog kamatozni, és azt is hogy lejáratkor - amennyiben rendesen fizeted, és nem csúszol meg - menyit fogsz visszakapni.


Ha ez a 4 év távoli Neked, és nem tudsz vállalni kötöttséget - hogy tutira fogod tudni fizetni - akkor tényleg nem való Neked.


Viszont ha a mindenkori helyzeted alapján akarsz nyugdíjra takarékoskodni, akkor tényleg az önkéntes nyugdíjpénztár a megfelelő. Nagy hozamot nem várhatsz tőlük, mert államilag szabályozottak, eléggé meg van kötve a kezük. És a mindenkori nyugdíjkorhatár elérésekor leszel rá jogosult, ami lehet hogy 40 év múlva már nem 65 év lesz, hanem több. Hiszen az állami rendszer érdek, hogy kitolja a nyugdíjkorhatárt az áltagéletkor fölé.

2016. febr. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

gmagyari, ne írkálj már zöldségeket.


Az önkéntes nyugdíjpénztárak befektetési politikája elég szabad. Többféle portfóliót indíthatnak, ezek között van olyan, amelyik 90 százalékig részvény (pl. OTP Dinamikus), van olyan, ami szinte csak betét és rövid állampapír (több helyen kockázatmentes, biztonságos stb. néven mennek), van abszolút hozamú (Aegon szakértői), tematikus (Aegon klímaváltozás) stb. Egy fiatalnak magas részvényarányút célszerű választani egyébként.

A hozamok sem voltak rosszak, jó néhány százalékpontos reálhozamokat értek el az utóbbi években, mindig bőven a bankbetétek fölött.


Az sem igaz, hogy nem veheti ki a pénzt a nyugdíjig. 10 év múlva már kiveheti, igaz, akkor adózni kell keményen, hiszen a befizetésre mindig jár adókedvezmény, ezt visszakérik. De! 10 év után felveheti adó- és járulékmentesen a hozamot pl. Én tavaly vettem fel, 3 millió forint gyűlt összes, ebből 1 millió volt a hozam. Utána 3 évenként veheti fel a hozamot, és a tőke 10 százalékát adómentesen, 21 év után kivehet mindent adómentesen.

2016. febr. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Államilag szabályozott a portfólió összetétele (281/2001. (XII. 26.) Korm. rendelet az önkéntes kölcsönös nyugdíjpénztárak befektetési és gazdálkodási szabályairól), a befektetések döntő hányada állampapírban, és államilag garantált értékpapírokban kerül elhelyezésre; kötött a pénztárak befektetési politikája, az elérhető hozam is ezáltal korlátozva van.
2016. febr. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!