Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miután megkaptam az utalási...

Lovas Viktor kérdése:

Miután megkaptam az utalási bizonylatot elpostáztam a telefonom egy fickónak de már majdnem 2 hete nem kaptam meg a pénzt. Pedig leellenőriztem töbször is a számlaszámom. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Utalási bizonylat: [link]
2016. febr. 21. 17:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy tipikus csalas aldozata lett, lefotozott egy hamis utalasi bizonylatot es te bevetted. Maskor csak akkor postazz, amikor bejott a love a szamlara.


Tegy feljelentest a rendorsegen, csak abban remenykedhetsz, hogy egy amator es valamilyen hibat ejtett ami miatt sikerul lebuktatni.

2016. febr. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket még valaki elhiszi?


Rajzolt egy ilyen "utalási bizonylatot" neked painttel otthon a gépén és te meg elküldted neki puszira a telefont.... Gondolom az ő adatai hamisak benne.


De semmi gond, én megsegítelek és átutaltam neked 700,000-et, hogy ne szomorkodj. Itt a bizonylat:

[link]

2016. febr. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezzel speciel pont átbasztak
2016. febr. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Ezeket még valaki elhiszi? "


Sajnos igen. Vaterás eladóként nap mint nap tapasztalom itt a Gyakorin, meg a Jófogáson, hogy olyan emberek kezdenek el eladni a neten, akiknek még annyi fogalmuk sincs az aukciózásról, netes eladásról, hogy hogyan kell egy cuccot a postán feladni!!!

Nem azt mondom, én sem úgy születtem, hogy mindent tudtam, de először elkezdtem néhány apróságot vásárolni fillérekért, a tanulópénzt is kifizettem, mikor hibás műszaki terméket kaptam, s mikor már kicsit belejöttem, akkor kezdtem el eladni - így már volt fogalmam, mit, hogyan kell csinálni :-)

2016. febr. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jaj istenem, ilyet elhinni, de komolyan... Az utalás 1 nap alatt átmegy, ha annyit nem bírtál kivárni, hát magadra vess... Igazából mehetsz nyugodtan a rendőrségre, de értelmetlen kb, a valószínű a postacím is valami kamu volt vagy ismerőséé.
2016. febr. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
Én azt mondom, nem is biztos, hogy hamis. "Feldolgozás alatt" = még nem teljesült, csak a banknak be lett küldve a megbízás. Ez este és hétvégén így működik, mivel nem működik a bankközi rendszer. Csakhogy ilyenkor az utalás még visszavonható, egészen a teljesülésig. Szóval ha ez teljesen igazi, még akkor sem bizonyítja az átutalást.
2016. febr. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Urolsó te hülye vagy. Nézd már meg a dátumot. Meg úgy az egész linkelt képet, üvölt róla, hogy átverés.
2016. febr. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mit nézzek a dátumon? 10-e szerda volt. De 16:56-kor már a bankok jellemzően nem fogadják be a bankközi utalásokat, mivel a GIRO 17 órakor teljesít utoljára. Nem tudom, honnan üvölt az átverés, egy ilyen bizonylat ugyanúgy néz ki hamisan, mint igazin, hiszen eleve elektronikus dokumentum (mondjuk én nem láttam még Erste-s bizonylatot, szóval lehet, hogy tényleg üvölt).


De ha már hamis, akkor igazán lehetett volna annyi esze a hamisítónak, hogy nem "feldolgozás alatt" szöveget ír rá, hiszen az már alapból kétséges. Ha ott állok az emberke mögött, amikor megcsinálja az utalást, és ezzel a szöveggel zárul a tranzakció, még akkor is vissza tudja vonni, tehát egy ilyennel sehol nem vagyok. Pedig akkor biztos lehetek benne, hogy ő elindította...


Simán el tudom képzelni azt is, hogy itt semmiféle hamisítás nem történt, az emberke utalt egyet, aztán örült, mint majom a farkának, hogy még vissza tudja vonni. Vagy eleve erre játszott, mert tudta, hogy este már úgysem teljesül. Vagy persze az is lehet, hogy tényleg hamis az egész, az ilyen "dokumentumokat" eleve nem szabad komolyan venni. De ettől még nem tilos gondolkozni.

2016. febr. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, te teljesen kész vagy... Miért annál az utalási bizonylatnak hiszel, amit ő küldd, és miért nem annak amikor megjelenik a számládon a pénzt. Ez munkanap órák kérdése, de másnapra biztos, hogy a számládon a pénz. Csak annak higgy, amit a saját számládon látsz, a többi kamu.
2016. febr. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!