Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Öt millió forintot hol éri...

Öt millió forintot hol éri meg betétbe rakni?

Figyelt kérdés
Jelenleg OTP Junior számlán van, a "Bizalom Extra forint" nevű betétet néztem, ami ennél a számlánál is lehetséges.

2016. febr. 22. 19:02
 1/9 anonim ***** válasza:
200 000 forintot is megéri betétbe rakni.
2016. febr. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A kérdés az volt, hogy hol éri meg a legjobban.


Az is érdekelne, hogy OTP-nél melyik betét érné meg legjobban ezzel a számlával. Egy éves betét sem akadály.

2016. febr. 22. 19:19
 3/9 anonim ***** válasza:

Én a helyedben 5 milliót nem betétbe tennék, főleg akkor ha tudod hogy 1 évig tuti, hogy nem akarsz hozzá nyulni. Betétet max akkor választanék, ha elvinném más bankba, mert ott "új pénzként" nagyobb kamatot kapnál rá, csakhogy, ha elviszed az OTP-ből annak mindenképpen költsége lesz, bár nem tudom milyen csomagban vagy, nyiván ez attól függ, de mielőtt megléped azért ezzel is érdemes számolni.

Persze le is kötheted te túl nagy kamatra ne számíts, akkor inkább már értékpapírszámla és állampapír, vagy befektetési alap. Persze ha írnál több infót jobb választ is kaphatnál.

2016. febr. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bankban ma nem kapsz rá sok kamatot...

Én befektettem részvényekbe, ez sokkal többet hoz.

2016. febr. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

bár ahhoz nem árt érteni is...

De én megfelelő szakemberekre bíztam, akik értenek hozzá:)

#4 voltam

2016. febr. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én állampapírt vettem de 10 évig nem lehet hozzányúlni már bánom :D
2016. febr. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Most utaltam át magamnak nagy részét egy másik számláról (ami nem az én nevemen van), így új pénz gondolom.
2016. febr. 23. 10:53
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék bármi kockázatosat, még olyat sem, amivel túl sokat kellene foglalkoznom, csak ígyis-úgyis a számlán állna, és gondoltam, hogy akkor már lehetne mondjuk OTP-s betét.
2016. febr. 23. 10:54
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha minimális kockázatot szeretnél, akkor nyiss egy költségmentes számlát a Magyar Államkincstárnál és vegyél Prémium Magyar Államkötvényt. Mivel költségmentes, nem vonogatnak le mindenfélét, mint egyes befektetési alapok, másfelől még mindig szemmel látható kamata van a körülményekhez képest (3,5%+infláció). A bankbetét és az állampapír definíció szerint a legkevésbé kockázatos befektetés, de bankbetétre ma szinte semmi kamatot nem kapsz. A unit-linked biztosítást, az egyedi részvények vásárlását, és a méregdrága befektetési alapokat hagyd meg a "hozzáértőknek". Hidd el, jobban jársz.
2016. febr. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!