Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szinte minden hónapban a...

Szinte minden hónapban a fizetésünk a kölcsönökre, biztosításokra, könyvelőre (nemrég indult vállalkozás miatt) megy el. Ötlet, tanács (többi lent)?

Figyelt kérdés

Párom 130 ezret kap minden hónapban,ennyi a fizetése.Én jelenleg itthon vagyok a 2 éves kisfiunkkal,hamarosan mehetek vissza dolgozni.37 ezret kapok márciustól.

Ez 167 ezer.

Párom vállalkozást indított nemrég.A műhelyben mikor mennyi a munkja,kisebb-nagyobb.Változó,hogy mennyi bevétel van belőle.

Szóval kettn kapunk most 167 ezret,ami a kiadásokra nem is elég,mínuszban vagyunk.A műhelyból bejövő bevételből kell hozátenni,a maradékból gazdálkodni.Összeírtuk papírra,h milyen fix. kiadások vannak havonta,ha valaki kéri leírom...

Páromnak azt mondtam hogy jó lenne egy hitelrendező kölcsönt felvenni(interneten ahogy nézegettük,30 ezer Ft-tal kellenne kevesebbet fizetni,mint most,ami a 3 kölcsönre megy el-1 Bp. Bank,2 Provident).

Ha sikerülne egy adósságrendezőt felvenni,akkor maradna havi 40 ezer Ft-unk...

Plusz ha sikerül már visszamennem dolgozni,akkor még valamennyivel több.

Mondtam páromnak,ha adósságrendező hitelt felveszünk,és jóval kevesebb lenne akkor arra az egy kölcsönre a törlesztés.akkor jó lenne ha félretennénk mostmár,nem Providenthez nyulnánk stb.!

Anyósnál lakunk,a ház nem újpítésű,van rajta mit helyrehozni,szépíteni...Viszont a párom azt mondta,hogy a pénzt Félretéve,nehezebben jön össze hogy házat újítgassuk,mert nem kis összegűek ezek a dolgok.Könnyebb szerinte Providentet felvenni(nem házhoz jonnek és úgy fizetünk,hanem netbankból utalva,így alig van kamat),és amint lejár 1-1,5 év,újat felvenni...


2016. febr. 26. 06:25
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


Szerintem ha most is mínuszban vagytok, ne vegyetek fel még kölcsönt! Butaság lenne, hiszen akkor még annak a törlesztője is jön pluszban az eddigi kiadások mellé. Előbb össze kell szedni magatokat, ha az eddigi kölcsönöket sikerült letudni és a vállalkozás is már jól muzsikál, akkor vágni valami új dologba. Nem lehet mindig újabb és újabb kölcsönt felvenni, mert belefulladtok a kamatba. Most ráadásul elég alacsonyak a kamatok, később ez csak emelkedni fog. Addig lehet nyújtózkodni, amíg a takaró ér, ki kell húznotok valahogy és a legkevésbé se szabad nagyzolni.


Ha mégis nagyon ragaszkodik hozzá a férjed, akkor számoljátok végig egy kockás papíron vagy excel táblában, hogy mennyi lenne. Vagy kérjetek segítséget valakitől, ha nem vagytok olyan jók matekból. Ez nagyon fontos, mindenképp végig kell számolni, anélkül nem szabad belevágni.

2016. febr. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Inkább a vállalkozást kellene promotálni, és több pénzt kiszedni abból, ha már 1x belekezdtetek és fenntartjátok.
2016. febr. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ami fontos kérdés:

Összességében a vállalkozás kitermeli azt a költséget, amibe kerül, vagy nem. Ha nem, akkor felesleges egy pénztemetőt fenntartani.


A másik dolog pedig az, hogy OK, ha kiváltjátok a hitelt, de annak is díja van, nem elég a tőketartozást visszafizetni. A következő kérdés, hogy egyáltalán hitelképesek vagytok-e vagy nem. Egy normális bank komolyabban utánanéz annak, hogy hitelezhető-e a jövedelmetek, mint a provident.


Összességében pedig hülyeség, amit a férjed mond, hogy érdemesebb hitelt felvenni kamatra, mint megtakarítani. Ennek akkor lenne létjogosultsága, ha pl.: energetikai beruházásokra költenétek, amivel az elért éves megtakarítás nagyobb, mint a hiteletek éves költsége.

2016. febr. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Az adósságrendező hitel jelzálog alapú ám, van a tulajdonotokban értékesebb ingatlan?


A másik dolog, hogy nem tudjátok beosztani a pénzt..

2016. febr. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

"A másik dolog, hogy nem tudjátok beosztani a pénzt.."


Na hát ez az, ezen morfondírozok én is,hogy ha anyósnál laknak, akkor hogy sikerült így elúszni, hogy 3 hitelük is van? És a kicsi még csak 2 éves... Valóban itt alapvető pénzügyi gondok vannak és ha ennyire nem tudjátok megfogni a pénzt, akkor később sem fogjátok tudni jobban beosztani - viszont egyre nőni fognak a kamatok, egyre többet kell visszafizetni.


Jó, tudom, a kezdő vállalkozás még nem feltétlenül nyereséges, de ne vegyetek fel több hitelt, mert annak nem lesz jó vége.


Jó lenne, ha tényleg leírnád, hogy mire megy el a pénz - lehet, tudnánk segíteni, hol lehet meghúzni a nadrágszíjat :-)

2016. febr. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Kedves utolsó válaszoló!

Írni fogok privit! 😊

Tulajdonképpen anyós házával van a baj,sokat kell újítani,mert tőbb éve nem volt hozzányulva,minden tönkremegy...

Autót is tartunk fent...

Írok akkor privit,ott leírok mindent!

2016. febr. 26. 14:05
 7/9 anonim ***** válasza:
24%
Nem minden adósságrendező hitel jelzálog alapú. Ha találnak olyat, amelynek a kamatai alacsonyabban a Provindentnél és a többinél, előnyösen kiválthatják a meglévő, drágább hiteleiket.
2016. febr. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha az anyós házát újítgatod, ahhoz külön gratulálok.
2016. febr. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csip-csup melókért meg nem érdemes vállalkozást indítani!
2016. febr. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!