Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha csak ft-ban van feltüntetve...

Ha csak ft-ban van feltüntetve a hitel összege érvénytelen a szerződés? Lehetséges?

Figyelt kérdés
Állítólag azok az autóhitelek nem érvényesek, ahol a kölcsönszerződésben a hitel összege devizában nincs feltüntetve. Csak forintban van.
2016. febr. 26. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha forinthitelről van szó, akkor nem kell feltüntetni, devizahitelnél azért illik. Érvénytelenné nem lesz emiatt a szerződés szerintem, a Kúria azt mondta ki, igyekezni kell a szerződéseket kijavítani, hogy mehessenek tovább. Ha tehát hiányzik ez az adat, akkor ezt módosítva át kell írni, de mivel mostanra kb. minden autóhitelt forintosítottak, az új szerződésekbe ilyen devizás adat már nem kell.
2016. febr. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezegy 2006-os szerződés. És mondjuk akkor mi a helyzet, ha én nem írom alá a modosított szerződést, hanem peren kívül megpróbálok megegyezni a bankkal.
2016. febr. 26. 15:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt mar bebuktad, a kezhez vetel utan 30 napon belul kellett jelezni, hogy nem fogadod el a szerzodest, a 31. Napon automatikusan eletbe lepett az uj.
2016. febr. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ahha. Értem, köszönöm. Egyébként a szerződéssel még egy bibi van: az autókereskedésben lett aláírva és a bank által megjelölt autókereskedés jogilag nem végezhetett volna közvetítői szerepet. Nem szerepel az NBI listáján. Azt hiszem jól írtam. Ezzel a kettővel már bepróbálkozhatok egy peren kívüli megegyezéssel a banknál?
2016. febr. 26. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!