Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitel kérdések. Hogy működnek...

Hitel kérdések. Hogy működnek ezek?

Figyelt kérdés

Ha a páromnak volt egy 20 milliós hitele, amivel a megnövekedett részletek miatt bedőlt és vitték mindenét, ami a nevén volt, hogyan tovább? Ezek az ingóságok abszolút nem fedezték ezt a költséget. Továbbra is próbálják ilyenkor behajtani az emberen a "maradékot"? Részletek formájában, vagy újra és újra kopogtat az ajtón a végrehajtó?


Ha a hitel a páromé és összeházasodunk, onnantól kezdve az enyém is? Vagyis értem én, hogy pl. a párom múltja miatt hitel képtelenek leszünk, mint pár. De esetleg egyedül is az lennék? Illetve ha az én nevemre kerül valami, azt is közös vagyonnak feltételezik és rátehetik a kezüket?


Bocsánat a hülyének tűnő kérdésekért, de én nem vagyok képben ezekkel és csak most, fél év után mesélt a párom a bukott hiteléről, ami nagyon elkeserített.



2016. febr. 27. 08:59
 1/2 anonim ***** válasza:

A maradékot is behajtják, méghozzá úgy, ahogy tudják. A hitel nem lesz a tiéd, ha összeházasodtok, vagyont szerezhetsz külön is a házasság alatt, le kell papírozni, hogy a tiéd. Lehet csak a te neveden autó, ingatlan stb. - képviselőink vagyonnyilatkozata jó példa lehet, van luxuslakása az óvodásnak, meg budapesti lakása a feleségnek, mégis felveszi az albérlettámogatást.


Hogy te hitelképes lesz-e egy ilyen házasságban, az már más kérdés. A bankok óvatosak, ha a férjed rossz adós, téged is elutasíthatnak, mert nem tartanak megbízhatónak. A te privát vagyonodhoz viszont nem nyúlnak, ha csak fel nem merül annak a gyanúja, hogy vagyonelemek nevedre történő átjátszásával igyekszik elkerülni a párod a végrehajtást. Akkor befigyelhet valami Btk-s tényállás, csődbűntett, csalás stb.

2016. febr. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az első néhány dolgot jól leírt.


A házasság előtt megszerzett vagyon különvagyon, ugyanúgy a tartozás is.

Tehát ha a feleségül veszed, sem lesz közös a hitel, végrehajtani is csak rajta lehet, rajtad nem.


A házasság alatt ha vagyon szerzel, pl. ingatlant vásárolsz, jogilag tisztázni kell, megfelelő papírokkal, hogy az csak a tiéd, a te tőkédből.

Természetesen ha a feleséged is tesz bele tőkét, akkor ilyet nem lehet csinálni, amúgy is annyira inkorrekt lenne, hogy szóba sem jöhet.

(Mondjuk akinek ekkora végrehajtása van, nem ad bele ingatlanvásárlásba nyilván.)



A közös bankszámlával vigyázni kell (én különben sem pártolom), mert azzal már lehetnek gondok, ott sokszor elmosódnak a határok az inkasszónál.

Pl. a bankszámlának egyenlege van. És teljesen irreleváns, hogy milyen jogcímen, kinek a javára mennyi pénz érkezett. Azon a számlán van és kész, közös.


Az ingóságokat ha te veszed, a te nevedre is kerüljenek kiállításra a számlák. A végrehajtó így nem viheti el. Ha nem tudod bizonyítani, hogy te vetted, azt vélelmezheti, hogy az adósé.


Én nagyon javasolnám, hogy ügyvéddel készíttessetek házassági vagyonjogi szerződést.

Szerintem ebben az esetben még csak bizalmatlanságnak sem kell, hogy érezze a másik fél.

Végső soron azáltal, hogy a te vagyonodra nem terjeszthető ki semmilyen formában sem a végrehajtás, a feleséged megélhetése is biztosabb, hiszen nem mindkettőtöket fog sújtani.



Emberileg pedig: Én azt gondolom, hogy egy ilyenről nem szívesen beszél az ember. Fél év után mondta el, lehet úgy is nézni, hogy elég későn. Én is ezt érezném a helyedben.

Ha már együtt éltek, akkor nagyon igazad van, hogy tudnod kellett volna róla eddig is.

Ha még külön laktok, akkor talán megértem.


Gondolom már nem vagytok annyira fiatalok. Legalábbis abból kiindulva, hogy a párod 20 milliós hitelt vett fel, ráadásul nem is most.


Biztos, hogy én vagyok a fiatalabb, talán sokkal is, de maximálisan helyesnek tartom, hogy előrelátó vagy és ha nem is értesz a dolgokhoz legalább tájékozódni próbálsz.


Elég nagy baj, hogy a huszonévesek (én is az vagyok) nagy részének eszébe sem jutnak reális dolgok, csak ugranak bele mindenbe.

És ezzel nem "odaszólni" akartam a párodnak.

2016. febr. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!