Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ma reggel 09:00-kor utaltak...

Ma reggel 09:00-kor utaltak nekem pénzt Információim szerint a bankoknak 1 órán belül el kellene juttatniuk a pénzt a fogadó ügyfélnek az új törvények szerint! Akkor most mi van? Ha ma nem is holnap hajnalban várható a pénzem érkezése?

Figyelt kérdés
2016. márc. 17. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Én tudjam, egyem a szíved . Tedd fel a kérdést holnap hajnalban újra, ha nem érkezne meg a zsozsó .
2016. márc. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én ma reggel utaltam, és a kedvezményezett 2 óra múlva értesített, hogy megkapta a pénzt.

A tied is rajta lehet már a számládon.

2016. márc. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
Az 1 órás utalás csak akkor igaz, ha az utalás indítása ún "elektronikus" volt. Azaz pl internetbankon, mobilalkalmazáson, vagy telefonon keresztül történt. Ha az illető bement a bankba, vagy faxon küldte a banknak az utalást, akkor nem játszik az 1 órás utalás, hanem másnap reggelre fog átérni.
2016. márc. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy nem érkezett meg mert a bankban azt mondták, hogy valami karbantartás folyik bla bla bla

Tehát ha ma nem is holnap körülbelül mikor kéne megérkeznie?

2016. márc. 17. 18:09
 5/9 A kérdező kommentje:
Oké értem köszi a gyors válaszokat :)
2016. márc. 17. 18:10
 6/9 anonim ***** válasza:

"Tehát ha ma nem is holnap körülbelül mikor kéne megérkeznie?"

Szóval beszéltél a bankkal, tájékoztattak hogy fennadakások várhatóak és nem kérdezted meg tőlük, hogy mégis meddig? O.o

2016. márc. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem, az új törvény szerint csak aznap kell, hogy jóváíródjon, nem mondja senki, hogy 1 órán belül, a lényeg, hogy reggel induljon az utalás 10 előtt, akkor van esélye, hogy aznap teljesül.
2016. márc. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem! Nem én beszéltem a bankkal hanem az illető aki utalt nekem és most jön az, hogy ő mért nem kérdezett erre a válasz az, hogy "mulya" és nem tud az emberekkel beszélni:( Hidd el én megkérdeztem vólna!

Egyébként még mindig nem érkezett meg az összeg a számlámra és ez dühít. Esetleg nem tudja valaki, hogy körülbelül mikorra várható?

2016. márc. 18. 09:06
 9/9 anonim ***** válasza:

kamuzott, nem küldött neked semmit

már rég meg kellett volna jönnie a pénznek, ha valóban elutalta

2016. márc. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!