Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamentából csak lakásra...

Fundamentából csak lakásra lehet költeni?

Figyelt kérdés
Van bent 180 ezer forintom. Új számítógépet szeretnék venni. Ha aztmondom,hogy festékre és járólapra költeném a pénzt,akkor kivesznek nekem?

2016. márc. 19. 09:55
 1/9 anonim ***** válasza:

számlával kell igazolni.


A befizetett KP-dat bármikor kiveheted, egy kis kezelési költséget persze biztos rászámolnak (pusz 3 hónapos kiutalási idő), az állami támogatásról pedig persze lemondhatsz.

2016. márc. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De akkor költhetem gépre,vagy nem? 30 ezer a gép.
2016. márc. 19. 11:27
 3/9 A kérdező kommentje:
Pl, bemegyek a takarékba és megmondom,hogy számítógépre kell.
2016. márc. 19. 11:28
 4/9 anonim válasza:

Fundamentánál nem tudom pontosan mik a szabályok, javaslom beszélj a pénzügyi tanácsadóddal (márha nem egy vízvezeték-szerelőből lett pénzügyi "szakember")

Nálunk - egy másik pénzügyi vállalatnaál - rugalmasak tudunk lenni az ilyen esetekre. Pl ha van a családban több 'sazbad' adószám, akkor meg lehet osztani a megtakarítást és így csak az egyik részéről kell kivenni a pénzt(melyről persze ugrik az állami támogatás, viszont a másik rész változatlanul kamatozik).

Állami támogatáshoz bemondásra nem fizetik ki a pénzt, számlával kell igazolni azt. Másrészt csak a megtakarítási (szerződött) időszak végén fizetik ki ilyen formában.

2016. márc. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Veszel a szomszédnak festéket, odaadja a 30at KPban, megveszed a gépet. Vagy lemondasz a 30e re jutó állami támogatásról
2016. márc. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Vagy elkérem a számláját,amint megy festékboltba.
2016. márc. 19. 19:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Mióta fizeted a lakástakarékot? Állami támogatás csak akkor jár, ha már legalább 4 éve fizeted és lakáscélt is igazolsz. Természetesen a számítógép nem lakáscél, így arra nem kapsz támogatást, de előttem már leírták, milyen kiskapuk vannak.
2016. márc. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Még keresztanyám nyitotta 5-6 éve.
2016. márc. 19. 21:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Ok, ebben az esetben több lehetőséged is van. Keress egy Fundás személyi bankárt, aki segít.
2016. márc. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!