Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mondja már meg valaki hogy,...

Mondja már meg valaki hogy, ha adósságot örököltem amin hitelfedezeti biztosítás volt és nem érvényesítettem a biztosítást akkor követelhetnek e rajtam (jogosan)? . A bank kártérítéssel fenyegetőzik.

Figyelt kérdés

2016. márc. 28. 20:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem, nem követelheti rajtad a Bank az adósság megfizetését. A Hitel biztosítótól követelheti a biztosított összeg megfizetését, de nem tőled.

A Biztosító köteles kifizetni a "vállalt" biztosítási "kárt". Persze itt az egész szóban forgó ügyletnél ismerni kellene az egész történetet, miről van szó, mi van a biztosítási szerződésben a hitel szerződésben, ismerni kellene a határidőket,stb.stb.

Így nehéz választ adni. Így csak szinte csak tippelni lehet a kérdésedre a választ.

Tudni kellene , hogy te aki örököltél kije voltál annak akitől örököltél, tudni kellene , hogy az elhalálozás tényét te vagy valaki más volt - e köteles jelenteni és kinek jelenteni? Volt-e vagy egyáltalán lehetett -e neked tudomásod arról, hogy az örökben hagyónak milyen vagyon tárgyai vannak,stb.stb.

Nem írok többet , csak futnak a gondolatok a fejemben és kérdések, de összességében megint csak azt tudnám mondani, hogy szerintem nem követelhet rajtad semmit a bank.

Természetesen a bank mindig a könnyebb utat választja és akár fenyegetőzik is, hátha bejön alapon és követel akkor is ha nem jogos. Magyarul be próbálkozik. Ne hagyd magad! Konzultáljál jogásszal, biztosítási szak jogásszal!

Hitel közvetítő irodával is konzultáljál, tudod sok ilyen irodában, volt bankosok dolgoznak.

Ne feledd, hogy neked mint öröklőnek , csak a jogerőre emelkedett hagyatéki tárgyalás utáni időszaktól vannak, kötelezettségeid / jogaid a szóban forgó örökölt tágyal kapcsolatosan. Az azt megelőző időszakban történtek nem a te felelősséged és nem is a te jogod.

Sok sikert! Ügyes legyél!

2016. márc. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ.Édesanyám hunyt el.Ami eddig történt röviden:Bejelentettem az elhalálozást a banknak,a biztosítónak is,majd a bank velem akarta érvényesíttetni a biztosítást hogy a biztosító fizessen nekik.Tanácsra nem tettem meg mert: nem örököltem semmit,az önkormányzatnál lezárták az ügyetnem küldték közjegyzőhöz,nem volt hagyatéki.Majd jött egy levél:kárügyintézés hiányában a "hozzátartozó"a ptk 339 alapján kártérítési felelősséggel tartozik az elhunyt után maradt tartozásokért.Olvastam a neten kártérítési per lehet belőle.Nem tudom igaz-e és milyen alapon mikor az örökös csak örökrészével felel a tartozásért és a biztosítás, biztosítási összeg minek minősül?hagyatélnak?nem hagyatéknak?átadták 1 behajtó cégnek jogosan követelnek-e
2016. márc. 28. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!