Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kis összegű személyi kölcsönt...

Kis összegű személyi kölcsönt ad a bank határozott szerződéssel?

Figyelt kérdés
December eleje óta dolgozok, a próbaidőm február végén telt le, a szerződésem határozott idejű, május végéig szól. 300,000 forint kellene a banktól. Adnak így vagy várjak május végéig míg megkapom a határozatlan szerződést?
2016. ápr. 2. 13:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem szokták szeretni az ilyen rövid ideje tartó munkaviszonyokat.

Nem fogják kimondani, mert a hivatalos útja annyi, hogy 3 hónap meglegyen. A gyakorlatban meg egyszerűen elutasítanak indok nélkül, ez a bevett gyakorlat.

Határozott időre egyébként akkor adnának hitelt, ha a futamidő is véget érne a szerződésed vége előtt.

Mennyit keresel? Bankoknál nem szokás néhány hónapra adni hitelt. Még ha többet is akarsz fizetni, akkor is leosztják majd mondjuk 24 hónapra. Ha csak nem keresel kiemelkedően jól. De határozott szerződéssel, próbaidő alatt erre nincs túl sok esély.

Én kb 2 éve fel akartam venni egy hitelt, véleményem szerint a fizetésem elbírta volna a 4 éves futamidőt (persze nem 300 ezerről beszélünk), meg nem is akartam ennél hosszabb időre eladósodni. A nő meg állandóan 6 vagy 7 évvel számolt. Hiába mondtam el neki többször is, hogy ennél rövidebb időre kérem, mintha meg sem hallotta volna. Kihozott egy havi törlesztőt, kinyomtatta, elkezdte magyarázni. Persze 7 év volt. Aztán megkérdezte, hogy csináljuk? Aláírhatjuk. Ekkor közöltem vele, hogy NEM, 7 évre nem kell, ahogy azt már többször is jeleztem. Húzta a száját. Szóval nem állítom 100%-ra, de szerintem valamiféle jutalékot vagy hasonlót kapnak, minél hosszabb időre helyezik ki a hitelt, mivel a hosszabb idő alatt több kamatot fizet be az ügyfél.

A te esetedben ez egy elég kis összeg, sok bank pl. nem is ad ekkora összeget. A te megoldásod a Provident lehet.

Hozzáteszem, költségekben is ez a legjobb, mert kevesebbet kell visszafizetni, mint a bankoknál.

2016. ápr. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
OTP-től akarok felvenni, ott van a folyószámlám is, oda érkezik a fizetésem. A Providentet nem szeretném választani, mert lehúznak.
2016. ápr. 2. 20:07
 3/6 anonim ***** válasza:

A Provident az, ami a legkevésbé húz le.

OTP-nél többet fizetsz vissza.

Egy másik kérdésnél kikerestem, hasonló összeget akart a kérdező.

Nem te voltál? Ha nem, visszakereshetem, ha akarod.

2016. ápr. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem biztos, hogy én voltam. Keresd ki és kiderül.
2016. ápr. 2. 20:27
 5/6 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem az én kérdésem volt.
2016. ápr. 3. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!