Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Számlanyitás, de melyik...

Számlanyitás, de melyik banknál. Eddig Otp-nél voltam, de váltani szeretnék. Halottam olyat, hogy pár banknál ingyen van az utalás. Én eddig 115-200ft között fizettem egy utalásárt. Melyik banknál éri meg nyitni?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 5. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Semmi sincs ingyen! :)

Léteznek csomagok, ahol a számlavezetési díjba bele van kalkulálva.

2010. ápr. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azt hiszem az otp-nél is van ilyen, ha kérsz internet hozzáférés (vagy hogy is kell irni), tehát internet számlacsomagot akkor interneten keresztül ingyen tudsz utalni!

Én ezt azért megkérdezném a helyedben a bankodnál, ha amugy semmi probléma nincs vele!:)

2010. ápr. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is eddig az OTP-nél voltam, de ami a számlacsomagomban (1400 Ft/hó)eddig díjmentes volt, most szó nélkül díjazásos lett... Tehát simán dobtam az OTP-t és átmentem a Raiffeisen-hez!!! :D


Itt ugyanaz a számlacsomag sokkal olcsóbb (Lendület-számlacsomag 700 Ft/hó), és itt díjmentes minden NetBankos átutalás, minden csoportos beszedés, minden rendszeres megbízás, a MobilBanking Kártyafigyelő- és Számlafigyelő szolgáltatás!


Szuperjó még, hogy itt az első 3 ATM-használat (Lendület-számlacsomag esetén!) bármely ATM használata esetén díjmentes!!! (Tehát nem kell figyelni, hogy CSAK Raiffeisen ATM-et használhatok, hanem bárhol vehetek fel pénzt a bankkártyámmal.)


Szóval, én ajánlom neked a Raiffeisen Bankot és itt a "Lendület"-számlacsomagot!


=================


Nagyon jó még a K&H Bank "Emeltszintű elektronikus számlacsomagja" is, itt is díjmentesek a Netbank-os átutalások, csoportos- és rendszeres megbízások, de sajnos csak a bank saját ATM használata díjmentes havonta 3x...

Amúgy ennek a számlavezetési havi díja : 600 Ft/hónap

2010. ápr. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

18:08-nak


Sajnos, az OTP február 28-tól MINDEGYIK számlacsomagjában díjazásosra változtatta (szó nélkül!!!) a NetBankos átutalásokat is, ami eddig díjmentes volt! 8-[


A Bank weboldalán a "Kondiciók" linken letölthető a számlacsomagok részletes leírása.


Felháborítónak tartom, hogy mindezt úgy csinálja meg egy Bank, hogy nem is értesíti az Ügyfeleit a változásról, én például egészen véletlenül láttam meg, hogy február 28-tól megváltoztatják a kondíciókat, pedig már 20 éve ügyfelük vagyok!

2010. ápr. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

18.08 vagyok:

Bocsi, ezt nemtudtam!

Akkor viszont nézegelődj más bankoknál!

2010. ápr. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A legtutibb a Citibank 0 forintos csomagja (tényleg semmire nem kell fizetned - utalás, kp-felvét korlátlanul), de havi 150,000-nek oda kell mennie egyösszegben.

Az UniCredit Nonstop bankszámla sem rossz - ott havi 549-ért lehet díjmentesen utalgatni, viszont nekem nem ment szinte semmi sem zökkenőmentesen náluk (rohangálnom kellett a fiókba állandóan).

2010. ápr. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igazán nem az otp-t akarom védeni, de hirdetményben kell közzétenni, amit meg is tesznek. Illetve felhívják a kivonaton is a figyelmet a változásokra. Nem gondolod, hogy mindenkinek kiküdik az összes változást. Sajnos sokszor az ügyintézők sem tudják követni a sok módosítást, mert annyi van. Mindig kell nézni a hirdetményeket. Ez egyébként minden banknál így van. És ha megnéznéd az új hirdetményeket tudnád, hogy még ingyenes minden egészen a 2010. évi infláció közzétételét követő 2. hónap végéig. Ami viszont sokkal rosszabb, mint a febr. 28, mert ez nem egy pontos dátum, így fogalmam sincs, hogy meddig tudok ingyen utalni. A Juniornál pedig, nincs számlavezetési és kártyadíj, egyszer ingyen lehet Otp ATM-ből pénzt felvenni és a net is ingyenes, bár az azon keresztüli utalásnak díja van. Érdemes mindenhol jól utánanézni, hogy minek a függvénye az ingyenesség, mert mint tudjuk SEMMI NINCS INGYEN!
2010. ápr. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, és a Citibankról annyit, ha egy hónapban nem megy fizu, kb 3000ft a havi számlavezetési díj! Ez máshol egy éves díj! És gondolj bele pl. karácsonykor hányan kapják előbb a fizut? Egyik hónapban nem megy semmi a másikban meg kettő. Szóval nem biztos, hogy megéri!
2010. ápr. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!