Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Pár kérdés felmerült bennem a...

Pár kérdés felmerült bennem a webkártya használatáról. Akinek van webkártyája az segítene?

Figyelt kérdés

(nincs ilyenem, csak ismerősömnek van de ő pedig nem igazán használata még, így kérdezni sem tudom)

Szóval ugye a webkártyának az lenne a lényege, hogyha illetéktelen kezekbe kerülne a normál bankkártyám adatai, akkor először a webkártyán lévő pénzt tudnák leszedni, és így védve maradna a sima kártyán lévő összeg.

Ebből adódnának a kérdések!



Szóval csak akkor működik, ha pénz van rajta? Illetve ennek is van ugyanúgy specifikus adata(i), mint egy normál kártyának? Gondolok itt lejárati időre, vagy cvv kódra, kártyaszámra.


Tehát egy online vásárlásnál ennek az adatait adnám meg, vagy a sima bankkártya adatait, amihez hozzá van rendelve?


Ha mondjuk csak 3 ezer forint van rajta, ennyit utaltam rá, vagy ennyi maradt rajta, de én egy 3,5 ezer forintos vásárlást szeretnék, akkor ez automatikusan érvénytelen, és meg kell várnom, amíg feltöltöttem annyival, amennyi a vásárlás? Esetleg ilyenkor menne a másikról is a pénz?


Illetve a feltöltés, (azaz a ráutalásnak )ugyanolyan idő kerete van, mint a normál kártyás utalásnál? Azaz akár napok is lehetnek, vagy automatikusan megjelenik rajta egyből a pénz összeg?



Ez csak online vásárlásnál működik, vagy az odatartósnál (nem jut eszembe a neve sajnos), amikor automatikusan leveszik, azaz minden bankkártyás vásárlásnál a rajta lévő pénzösszegig?



2016. ápr. 9. 11:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A webkartya altalaban (normalis bankoknal) egy alszamlahoz tartozik, amire mindig csak annyi penzt teszel a netbankodban, amennyi az adott vasarlashoz szukseges. Mivel ez sajat szamlak kozotti atvezetes, altalaban instant megtortenik, nem kell orakig varni (perceket sem...).


Csakis ennyiert tudsz vasarolni az adott tranzakcioban, amennyi az adott alszamlan van, ha nem eleg a rendelkezesre allo osszeg, a bank elutasitja a vasarlast. Ez adja a biztonsagat is, a foszamlahoz nem fernek hozza akkor sem, ha megszerzik a kartya adatait.


Fizetni csakis a neten tudsz vele, mert nem tartalmaz sem chipet, sem magnescsikot, sem nfc chipet (paypass), csak egy kartya formaju papir, amin rajta van a kartyaszam es a CVC kod, ami kell a vasarlashoz. A 'normal' bankkartyad adatait NEM kell sehol megadni - kulonben minek lenne a webkartya?

2016. ápr. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Tökéletesen érthető! Köszönöm!


Reméltem azért, hogy nem webes tranzakcióknál is védelmet nyújthat.



Természetesen még szívesen fogadok válaszokat!

2016. ápr. 9. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!