Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi történik ha a Németországba...

Jo29 kérdése:

Mi történik ha a Németországban felvett hitelt nem tudom tovább fizetni?

Figyelt kérdés

Németországban éltem több mint 2 évig és akkoriban vettem fel személyi kölcsönt egy banktól, az ottani fizetésemből nem is okozott nehézséget ezt törleszteni.

Sajnos haza kellett jönnöm Magyarországra családi okok miatt, és így már nem tudok törleszteni az itteni fizetésekből. A kérdésem az lenne hogy milyen lépések várhatóak a bank részéről? Tudnak egyáltalán velem valamit kezdeni?


Kérem csak olyanok írjanak akik már voltak hasonló helyzetben, vagy biztosan tudják h mire számíthatok!



2016. ápr. 9. 11:50
 1/4 xswerdy ***** válasza:
100%
EU-n belül működik a nemzetközi fizetési meghagyás intézménye. Tehát nemperes eljárásban jogi útra tudják terelni a dolgot. A továbbiakban ugyan úgy működik, mint egy belföldi fizetési meghagyás. Ha nem mondasz ellent, akkor elismerted a tartozást, az végrehajtható. Ugyan úgy levonható a fizetésedből, az itthoni bankszámládról, stb. Persze kicsit valószínűleg lassúbb, hiszen végrehajtót már magyart kell megbízni kintről...
2016. ápr. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
EU-n belül simàn behajtjàk. Ha halogatod, a tartozàst követelèskezelőnek adjàk àt aki rarakja a maga munkadìjàt, ami magyar szemmel nèzve brutàlis pènz lesz. Nekem rokonom nem akart befizetni egy 300 fontos angol bìrsàgot, ma màr 5000 fontnàl jàr, es naponta növekszik.
2016. ápr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
En tudom, Sparkasse-s vagyok, a kollegammal 2 honapja voltam bent vele, hitelt vett fel. Megkerdeztem, mi tortenik, ha nem fizetik. Azt mondta az ugyintezo, hogy ha egy honapig nem fizetsz, az nem gond meg, a masodik honappal egyutt lehuzzak a szamlarol. A harmadik reszletnel sincs meg semmi, de ott mar felszolitanak. Ha a harmadik utan sem fizetsz, akkor rendorsegi feljelentest tesznek ellened es bekerulsz a SCHUFA-ba. Amit aztan hogy hajtanak be, technikailag nem tudom, de nem hiszem, hogy ki lehet bujni alola.
2016. ápr. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Plusz ugye az is evidens, hogy a behajtás költségeit is bevasalják rajtad, és ez nemzetközi viszonylatban nagyon nem két fillér.
2016. ápr. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!