Hogyan kell az OTP AMEX hitelkártyát használni?

Figyelt kérdés
Az OTPs ügyintéző - látva, hogy szinte mindent bankkártyával fizetek - azt mondta, hogy nekem nagyon megérni egy ilyen kártyára váltani.

2016. ápr. 19. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:

A hitelkártya egy hitel, ami lehet kamatmentes is, akkor megéri. Ha nem kamatmentes, akkor 30 százalék a kamata, nem éri meg.

A kamatmentesség úgy érhető el, hogy csak vásárlásra, rezsifizetésre (csoportos beszedéssel) használod, készpénzt nem veszel fel vele, és az adott hónapban felhalmozott tartozást mindig percre pontosan visszafizeted.


Kb. mint egy közüzemi számlánál. Ha pontosan befizeted a csekket, akkor nincs büntetés. Ha késel, akkor késedelmi kamatot szednek. Csak éppen a hitelkártyánál a kamat nagyon magas. Ha a minimális összeget sem fizeted be, akkor egyéb bünti is jön, akárcsak a közüzemi számlánál felszólítás, behajtás stb. A banknál késedelmi díjak, extra kamatok stb. vannak persze ezek helyett.


Érdemes megfontolni, hogy csoportos beszedéssel rendezd minden hónapban a teljes tartozást, akkor nincs vele gond. Én így szoktam.


A hitelkártya további előnye lehet, hogy kaphatsz pénzvisszatérítést a vásárlások után, illetve vannak most az OTP-nél egyéb kedvezmények is, csak be kell jelölni az internetbankban. A hátránya a viszonylag magas éves kártyadíj, de az első évben ez ingyenes, ha jól tudom, a visszatérítésből meg kijöhet később.

2016. ápr. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem sehogy.

Hülyeség, amennyi visszatérítésből összejön, az simán rámegy az éves kártyadíjra meg az esetleges kamatokra, ha egyszer véletlenül elfelejted visszatölteni.

Arról nem is beszélve, mi van, ha ellopják a kártyát...

2016. ápr. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kell elfelejteni visszatölteni, ha ellopják, akkor meg nagyobb baj nem lesz, mintha a készpénzt lopták volna el. Letiltod, és kész.
2016. ápr. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az első nagyon szépen összefoglalta. Azt kell kiszámolni, hogy a költségek után (kártyadíj, számlavezetési díj) az átlagos költési szokásaiddal mennyi visszatérítés várható. Feltételezve persze, hogy okos vagy és soha nem késel, és mindig kiegyenlíted a teljes tartozásod. Ha ez évi néhány ezer forint, szerintem nem éri meg a macera. A probléma az AMEX-szal, hogy a Blue kártya évi 30 ezer forintban limitálja a pénzvisszatérítést, vagy minden költség után kábé 23 ezer forintra számíthatsz. A Gold ugyanez pepitában (magasabb költség picit magasabb visszatérítési limittel). Szóval ha átgondoltad, és tényleg megéri neked, akkor keress egy kevésbé rugalmatlan hitelkártyát, pl az Ersténél. Az egyetlen hasznod az egészen a visszatérítés (haladóknak néhányan 100 forint az 1-1 havi lekötéseik után évente, amíg a bank pénzét használják). Évi 40-50 ezer forint visszatérítésért már bőven megéri csinálni szerintem. Nyilván ehhez az kell, hogy alapból sokat költs, de ne azért mert visszatérítést kapsz, hanem mert amúgy is ennyit költenél. A legtöbb embernek annyira magas ez a hitelkártya dolog, hogy nagyon csúnyát buknak vele és iszonyat adósságot halmaznak fel. Na, a bank belőlük él. Ha mindenki pontosan fizetne és a visszatérítésre hajtana, a banknak nem nagyon érné meg ez a termék.
2016. ápr. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!