Most rendeltem telefont Kínából, kártyával fizettem forint alapú folyószámláról, mennyi lehet az átváltás, utalás költsége?

Figyelt kérdés
140 dollár volt a telefon,meg 3,5 euróért tokot is vettem hozzá utána. Azért kérdezem,mert elcsesztem az internetbank hozzáférésem,és mivel jelenleg külföldön vagyok,elintézni se tudom a hozzáférést,szóval nem tudom megnézni,de kíváncsi vagyok. A Budapest banknál vagyok,ha ez számít.

2016. ápr. 23. 00:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Kártyás fizetés (tehát nem utalás) díjmentes, tehát semmilyen költsége nincs.
2016. ápr. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem igazán vagyok járatos az ilyen dolgokban,ez volt az első ilyen alkalom,hogy így fizettem,azt hittem,biztosan ezért is felszámolnak valamennyit,de jó tudni,hogy nem,köszönöm a választ:)
2016. ápr. 23. 01:56
 3/8 anonim ***** válasza:

Átváltás forintra kb középárfolyam + néhàny,max 10 forinton fog történni

De lesz áfá is 27% nem hiszem hogy megúszod

2016. ápr. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Koplárovics Béci ***** válasza:

A forintra váltás árfolyama a banktól biztosan független, de két eset lehet: az egyik, hogy a Paypal váltja a dollárt forintra, ez a rosszabb, ilyenkor drágább lesz. Valószinűleg 280Ft/USD fölötti. A másik lehetőség az, hogy a Paypal az eredeti devizában kéri le a pénzt a kártyáról, ilyenkor a kártyakibocsátó árfolyama lesz érvényes (MasterCard, Visa, Maestro...). Ez közeli lesz az aktuális árfolyamhoz (de akár percenként is változhat, szóval teljesen pontosan nem lehet megmondani).

Az egész tranzakció kártyás vásárlásnak számít, ami a legtöbb banknál ingyenes, szerinzem a BB összes bankszámlájánál és kártyatípusánál ingyenes. Sem a Paypal, sem a bank nem von le más költségeket amúgy.

Szerintem az a biztos, ha 280-nal számolsz, azaz hogy ez az egész neked kb 40000-be került. Eddig. Mivel jól írják: vámolásnál még szinte biztosan kell majd fizetned legalább a 27% ÁFÁ-t, esetleg vámolási költséget is.

2016. ápr. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:-) Franciaországba rendeltem,itt nem tudom mennyire szigorú az ellenőrzés a vámon,otthon a volt barátomék kb. 5 telefont rendeltek,abból egyszer kérték be a papírokat,de ez ugye Magyarország,lehet,hogy itt kicsit szigorúbban veszik..
2016. ápr. 23. 12:51
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja:) Akkor a francia vámszabályoktól függ hogy lesz e plussz ktsg és mennyi.

Igen itthon sokszor átcsúszik aminek elvileg nem kéne.

2016. ápr. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
A vámszabály elvileg azonos az egész EU-ban ("vámunió"). Persze az ÁFA mértéke más, nem tudom mennyi Franciaországban. Hogy lazábban veszik-e a vámolást, szintén nem tudom.
2016. ápr. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
19,6% az Áfa,de azt is megúsztam:)
2016. máj. 9. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!