Doryka1234 kérdése:

Vehetünk-e fel hitelt a párommal? Én egyéni vállalkozó vagyok, ő alkalmazott viszont egyikőnk sem kapja számlára a jövedelmét. Házasok nem vagyunk, gyerekünk nincs.

Figyelt kérdés
Van-e egyáltalán esélyünk, hogy ilyen helyzetben hitelt adjon egy bank? Ha bejegyeztetjük az élettársi viszont az számít-e valamit?

2016. ápr. 26. 08:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%
Igazolt jovedelem kell, a feketen, adozatlanul kapott zsebbe-penz nem szamit. Fekete jovedelemre semmilyen hitelt nem fogtok kapni, maximum valami egbekialto kamattal a Provident-tol vagy hasonlo uzsorastol.
2016. ápr. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem fekete jövedelem, párom is be van jelentve, én pedig tisztességesen befizetem magam után az adót mint egyéni vállalkozó. Csak nem számlára érkezik a jövedelem!
2016. ápr. 26. 08:58
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kértek a munkáltatótól jövedelemigazolást.
2016. ápr. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb dolgokat nem írtad le, ezért nem lehet megválaszolni a kérdésedet:


- párod mióta dolgozik a jelenlegi munkahelyén és mennyi a nettó jövedelme?

- Te mióta vagy vállalkozó és mennyi jövedelem után adózol? Mennyi az árbevétele a vállalkozásodnak?

Mi lenne a hitelcél?

Mennyi hitel kellene?

Ha lakáscélú a hiteligény, van-e önerő?

Hány évesek vagytok?

Van-e már bármilyen hiteletek?

Ezek csak alap kérdések, de ezek nélkül még csak tájékoztat jelleggel sem lehet megválaszolni a kérdésedet.

2016. ápr. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A párodnak a munkahelyétől kell jövedelemigazolást kérni, Neked pedig a NAV-tól, de még az is lehet, hogy a bank kéri le a NAV-tól.

Nekem pl. az OTP-nél azt mondták, hogy nekik kell a személyi kölcsönhöz lekérni a NAV-os igazolást.

DE! Ha Te pl. KATA-s adózó vagy, akkor ne fűzz sok reményt a hitelhez, mert a bankok nem szeretik.

S mivel nem írtad, mennyi a jövedelmetek és mennyi hitelt szeretnétek felvenni, így azt sem tudjuk megmondani, van-e esélyetek megkapni?

2016. ápr. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Na, látom, közben 4-es is hasonlókat írt :-) (5-ös vagyok)
2016. ápr. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Párom 30 éves, a jelenlegi munkahelyén nem egész 1 éve dolgozik, szakmunkás alapbére van. Én 24 vagyok, 8 hónapja vagyok Katás vállalkozó, ~ 200 000 Ft körüli bevétellel. Eddig egyikőnknek sem volt hitele. 4-5 millió forintot szeretnénk felvenni.
2016. ápr. 26. 10:04
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig nem írtad meg, MI LENNE A HITELCÉL????
2016. ápr. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Jah bocs, kimaradt, lakáshitel.
2016. ápr. 26. 10:27
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

OK, akkor vannak további kérdések is.

Mennyi az önerő?

Hol vennétek lakást?

2016. ápr. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!