Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bank közötti utalás, vagy...

Bank közötti utalás, vagy készpénz felvétel és számlára befizetés a gazdaságosabb?

Figyelt kérdés

2016-ban nem tudom már követni, kb. 800.000 Ft-ról lenne szó, OTP-ből Erste-be. Hogyan járok jobban, simán utaljak, vagy vegyem ki, sétáljak be az Erste-be, és fizessem be a megadott számlára.

Tisztelettel kérem, hogy olyanok válaszoljanak, akik konkrét és naprakész info birtokában vannak, több éves linkek és találgatások nem segítenek. Köszönöm



2016. máj. 2. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Én tisztelettel megkérdezném, hogy az OTPnél milyen számlacsomagban vagy. Az átuatlás dija ugyanis ettöl nagyban függ.
2016. máj. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Üdv!

Net számla. Köszönöm

2016. máj. 2. 18:34
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Utalás esetiként:

A díja az utalt összeg 0,3%-a, maximum 5 873 Ft, vagyis jelen esetben 800 000 forintra 2 400 forint.

Utalás rendszeresként:

180 forint. Kis magyarázat: Adhatsz fel olyan átutalási megbízást, hogy átutalsz a másik számlára 800 ezer forintot, minden év május 5-én. Majd egy hét múlva, amikor az első átutalás megtörtént, visszavonod. Így csak egyszer lesz átutalva az összeg, mégis rendszeres átutalásnak lesz elkönyvelve és annak a díja összegtől függetlenül 180 forint.

Kp felvétel ATMből ( nem számolva a havi két ingyenes kp felvétellel):

OTP saját ATM: 533 Ft + 0,6%, max.: 2.329 Ft. Jelen esetben a maximális 2329 forint a díj.

Belföldön, más ATM: 653 forint.

(Viszont nem minden ATM tud kiadni ennyi pénzt.)

Erste számlára a befizetés Erste fiókban díjmentes.


OTP bankszámla hirdetmény:

[link]

OTP bankkártya hirdetmény:

[link]

2016. máj. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes segítséget, nagyon sokat segített!
2016. máj. 3. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!