Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Olcsó számla diákként? (bővebb...

Olcsó számla diákként? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék egy második számlát nyitni, jelenleg már van egy számlám, de sajnos a minap az történt, hogy anyám bement a bankba, és simán megmondták neki a számlaegyenlegem, pedig nem az ő nevén van a számla, hanem az enyémen.


Szóval kéne egy olyan bank, ahol olcsón tudnék számlát vezetni, használat nélkül. Csak pénzt szeretnék parkoltatni rajta, anélkül, hogy arra a szüleim rálátnának. Melyik bankot ajánlanátok?



2016. máj. 10. 11:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
53%
Ha csak parkoltatni szeretnéd, akkor jó lehet a Cetelemnél a takarékszámla.
2016. máj. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem mondhatták volna meg neki a bankban, mert banktitok. Nem másik számla a megoldás, hanem bemenni a bankba, és közölni az ügyintézővel, hogy a büntető törvénykönyv alapján


"(1) Az a bank-, értékpapír-, pénztár-, biztosítási vagy foglalkoztatói nyugdíjtitok megtartására köteles személy, aki bank-, értékpapír-, pénztár-, biztosítási vagy foglalkoztatói nyugdíjtitoknak minősülő adatot jogtalan előnyszerzés végett, vagy másnak vagyoni hátrányt okozva illetéktelen személy részére hozzáférhetővé tesz, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


Közöld, hogy valaki itt kiadta a személyes számlaegyenlegedet jogtalanul, és feljelentést fogsz tenni, ha még egyszer előfordul. Első körben mindenesetre jelented az esetet az MNB-nek. Nem hinném, hogy tovább próbálkoznak majd.

2016. máj. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Ha egy 3. fél, akinek semmi köze a számlához, csak úgy megtudta a számlaegyenlegedet, akkor ott súlyos gond van. Én biztosan panaszt tennék, hogy ezt vizsgálják ki, és többet ne forduljon elő. Emiatt szerintem felesleges másik számlát nyitni.
2016. máj. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Már jelentettem nekik, de azt mondták 30 napos határidővel kivizsgálják.


Csak az a baj, hogy nekem nincsen 30 napom. Nem szeretném, ha ebből rendszer lenne. Kettő már épp elég volt, az elsőnél még tippnek hittem, a másodiknál viszont leesett, hogy valaki tényleg szivárogtat.


Chateltem is egy ügyintézővel online, de semmi érdemlegeset nem tudott mondani. Várjak, ha nem tetszik hívjam fel a fiókvezetőt. (Tudom melyik fiókról van szó.)


Nem bízom már ebben a bankban így...

2016. máj. 10. 11:49
 5/21 anonim ***** válasza:

Ne az ügyintézővel foglalkozz akkor, hanem írj ide:


[link]


Amúgy ez melyik bank volna? Ha két eset volt, akkor menni kell a rendőrségre ismeretlen tettes ellen tegyél feljelentést, és kész. Nem kell szarakodni.

2016. máj. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

A feljelentést, ha lehet, elkerülném.

Anyumról lenne szó, ő tudta megkérdezni az egyenleget kétszer is. Pedig nem társtulajdonos.


A szüleim elváltak, így ezért nem szeretem, ha csakúgy belelátnak a számlámba, hogy a másik épp adott-e, vagy mennyit. Szóval ezért vagyok dühös, hogy miért kell az ügyintézőnek (mert régóta ismeri anyum) mindent elfecsegnie neki?

2016. máj. 10. 12:19
 7/21 A kérdező kommentje:

Szóval úgy értem, hogy most, hogy látta, hogy apa adott pénzt, így már az ő részét nem akarja odaadni. Osszam be azt, ami apától van.


Szóval most úgy néz ki, be fogom bukni a májusi és júniusi pénzemet így, mert látta, hogy most épp maradt a számlámon pénz. :/

2016. máj. 10. 12:22
 8/21 anonim ***** válasza:
Nem anyukád követte el a bűntettet, hanem az ügyintéző. Az nem mentség, hogy ismeri anyukádat, senkinek sem adhat ki banktitoknak minősülő adatot.
2016. máj. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha feljelentést teszel, akkor eljárás lesz, többször beidéznek majd, amit anyukád is meg fog tudni. Már csak azért is mert őt is beidézik majd mint tanút.


Nem azt mondom, hogy a banki munkatárs nem érdemelné meg a feljelentést, de lehet, hogy te sem szeretnél ekkora ügyet.



Én mindenképpen a banknak írnék postai levelet.

Melyik bankról van szó?

A központi levelezési címre küldd. A honlapjukon fent van.


Írd le részletesen, hogy mi történt és hogy ki volt az ügyintéző.



Viszont, amiről még eddig nem írtak az előttem szólók, pedig éppen nem mindegy:


Hány éves vagy? Elmúltál már 18?

Mert ha nem, akkor a szülőnek joga van betekinteni. Korlátozottan vagy cselekvőképes, így a számlaszerződéshez is szülő aláírása kellett.



Vannak bankok akik a szülői felügyeletet úgy oldják meg, hogy egy "sima" meghatalmazott a szülő a számlánál. Amit természetesen 18 éves korodig nem vonhatsz vissza.


Ha ilyen konstrukció és az üzletszabályzat valamint ÁSZF szerint 18 éves korodban visszavonással szűnik meg a szülő rendelkezési joga, akkor visszavonás nélkül kérhet információkat.



Szóval a körülményeket ismerni kellene.



És azért még valami. A jogos felháborodásod illetve törvénysértés mellett is mérlegeld, hogy anyukáddal a viszonyodra hogyan hatna ez, ha mondjuk jó barátnője a banki ügyintéző és miattad kirúgnák, adott esetben eljárás indulna ellene.

Lehet, hogy te is bánnád később.



A diákszámlák közül az OTP talán a legolcsóbb manapság.

De a neten kalkulátorokkal illetve a bankok honlapján böngészve tudsz válogatni.



Egyébként ha a banknak írt levélben közlöd, hogy a számlaszerződésed felmondod a banktitoksértés miatt, akkor még nyomatékosabb lesz az ügyfélpanasz. A bank nagyon nem szereti ha ilyen miatt ügyfelet veszít.

2016. máj. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Már elmúltam 18 éves.


Feljelentést nem szeretnék tenni, viszont írtam panaszt a banknak, és beleírtam, hogy fontolgatom a számla megszüntetését is.


Az OTP-nél vagyok már most is, szóval valami másik bank kellene.

2016. máj. 10. 21:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!