Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem a terhelt ingatlant...

Miért nem a terhelt ingatlant viszi a bank?

Figyelt kérdés

Ismerősöm vásárolt Pest megyében, viszonylag jobb helyen egy parasztházat, deviza alapú jelzáloghitelre. Két évvel később nagyon beteg lett, sokáig ellátatlan volt, jelenleg minimális rokkantsági ellátást kap. Nem tudja fizetni a sokszorosára emelkedett törlesztőrészletet. Önellátásra képtelen, hazaköltözött a családjához.

Sajnos, megjelentek nála a végrehajtók. Nincs mit elvinni... De a logika érthetetlen. Miért nem a jelzálogra vásárolt, üresen álló ingatlant viszi, árverezteti a bank, miért a szülői házban akarnak foglalni? Törvényes ez így? Megtehetik, h maga a kérdéses, kifizetetlen, terhelt, fedezetül szolgáló ingatlan nem kell nekik, azt visszautasítják, s a szülei házában akarnak ingóságokat, egyebet foglalni?

Negatív válaszokat nem kérnék, én csak kiírtam, mert nekik nincs internet, s épp elég a baj...



2016. máj. 11. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert könnyebb pénzt csinálni abból, amin nincs terhelés.

Nem tudom mennyi a tartozás. De lehet, hogy a ház eladása nem fedezné a tartozást.

Ha a szüleinek semmi köze a hitelnek, nem vállaltak kezességet, az ő ingatlanuk vagy ingóságaik nem képezik a fedezet részét, akkor ott nem foglalhatnak.


De egyébként halkan megjegyzem, hogy miért nem adják el az üresen álló házat ők maguk, hogy abból visszafizessék a hitelt?

2016. máj. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Állítólag az így nem eladható.

De ez így létezhet? Az ingatlan, amire a hitelt felvették, nem fedezi a rá felvett hitelt? S ha viszi azt a bank, még marad adósság?

2016. máj. 11. 10:44
 3/8 anonim válasza:
Mi az hogy állítólag? Pontos, hivatalos választ kellene kérnetek a banktól mert ez nem válasz. Egyúttal valamilyen közös megoldást is jó lenne keresnetek a bankkal, ha már ismerősöd homokba dugta a fejét és csak akkor eszmélt amikor már a végrehajtó kopogtatott.
2016. máj. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A végrehajtási folyamat utolsó lépcsője az árverezés, ezt megelőzi az ingóság foglalása. Amit ott tesznek meg, ahol lakik. De a szülei holmiját nyilván nem tudják foglalni, csak az övét.

Ha ez nem elég, akkor előfordulhat árverezés, csak ebben a helyzetben az sem lenne szerencsés, mert az ingatlan nem fedezné a tartozást, és akkor úgy veszítené el a házát, hogy még egy csomó tartozás is van a nyakán.


Ja, törvényesség.. így törvényes. A végrehajtást hosszú behajtási folyamat előzte meg, amíg lehetett (volna) egyezkedni. A végrehajtási folyamat négy lépcsőjéből is már a harmadikban van, és valószínűleg így az árverezést sem tudja elkerülni. De a lépcsőket a fokozatosság elve alapján végig kell járni.


Esetleg meg kell próbálni a házat értékesíteni, a bankkal együttműködve, ha hajlandó rá. Az még mindig jobb, mint az árverezés. De ez már a bank hozzáállásán múlik, hogy hajlandóak-e segíteni ebben.

2016. máj. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Magyarországon a törvények a hitelezők érdekeit jobban védik, mint az adósét. Így fordulhat elő, hogy az adósságért nem csak a jelzáloggal terhelt ingatlannal felel, hanem teljes vagyonával, sőt a még meg nem keresett jövedelmének és nyugdíjának egy részével is.

Más kérdés, hogy így semmi nem tartja vissza a bankokat, a rossz minőségű konstrukciók forgalmazásától.


A végrehajtó a Végrehajtási törvény alapján dolgozik. Neki elsősorban meg kell győződni arról, hogy a jövedelemből, ingóságokból behajtható-e a követelés. Természetesen csak az adós ingóságait foglalhatja, de neki dokumentumokra van szüksége, hogy a fellelt ingóságok nem az adósé. Erről írhattok nyilatkozatot, csatolhattok számlákat, adásvételi szerződéseket.


Indíthat az ismerősöd végrehajtás megszüntető pert, és a per lezártáig kérheti a végrehajtás felfüggesztését is. A bankok elég lezserül fogalmazták meg a szerződéseket, ezért azok fogyasztóvédelmi szabályokat sértenek, semmisek, érvénytelenek, de ezt csak egyedi perekben bíróság állapíthatja meg, mert a bankok egyelőre önként nem ismerik azt el, hogy semmis a szerződésük.


Egy nyert per már jó alku pozíció, persze a tőkével el kell számolni akkor is, de jó eséllyel az ingatlan eladásával már meg tud szabadulni az adósságától, és talán még marad is pénze idős korára, és jó esetben a végrehajtó sem fogja tiltani a nyugdíja 33%-át élete végéig.


Javaslom, hogy mielőbb bízzon meg egy jó ügyvédet, aki képviselni fogja a banki egyeztetések során. A 45.PF.639.797/2012/5. jogeset példaértékű lehet az elszámolásra.

2016. máj. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Azért ebben ne nagyon reménykedjél. A devizahitelekkel haknizó sztárügyvédek nagyon szeretik hazudozni hogy minden hitel semmis, törvénytelen, a valóságban pedig alig néhány ilyen pert tudtak megnyerni.
2016. máj. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amikor beindult a devizahitel biznisz, boldog-boldogtalannak adtak hitelt, még a legrosszabb tanyasi tyúkólra is. Természetes, hogy nem azt akarják lefoglalni, amiből a tartozás tizedrészét sem kapnák vissza.
2016. máj. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mint írod, a szülői házba "csak" foglalni mentek. Tehát ingóságot, és nem a szülői házra tettek végrehajtási jogot.


Mielőtt egy ingatlant árvereznek, meg kell nézni, hogy egyéb másból megtérülhet-e a tartozás.



Én magam próbálnám értékesíteni a jelzálogos ingatlant. Még mindig jobb, mintha árverésen negyedannyiért kelne el. Tudni kellene, hogy a vételár fedezné-e a teljes tartozását. Ha igen, nem egyeztetnék a bankkal, a beleegyezése nélkül adnám el, majd a vételárból kifizetném a hitelt. Persze előtte meg kell tudni, hogy mennyi az aktuális tartozás.


Nem mondok lehetetlent, nem egy végrehajtás alatt lévő ingatlant vettem magától az adóstól még az árverés előtt. És nem kérdeztem meg a banktól, hogy tetszik-e neki, vagy sem.

2016. máj. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!