Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik bankkártya a legjobb:...

Melyik bankkártya a legjobb: Visa, Maestro vagy MasterCard?

Figyelt kérdés

Most fogok nyitni számlát és nem tudom melyik kártyát válasszam hozzá.


Van esetleg, ami kevésbé elfogadott pl. külföldön? Esetleg itthon?


Vagy nincs érdemi különbség köztük?



2016. máj. 15. 21:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
mire akarod használni?
2016. máj. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
MC
2016. máj. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%

A Maestrót semmiképp ne válaszd, mert az nem önálló cég, hanem a Mastercard tesco gazdaságos saját brandje... Online vásárlásra szinte alkalmatlan gagyi debit kártya.

A két nagy közül bármelyik jó. A különbség az, hogy más devizanemben számolnak el a bankokkal, de ez téged nem kell hogy érdekeljen.

2016. máj. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
48%
Ööö érdekes, amit a majsztróról írsz, én nagyjából bármire tudom használni az enyémet. Repjegyvásárlás, hotelfoglalás, külföldön pénzfelvétel, internetes vásárlás, péjpassz. Nem tudok olyan tranzakciót mondani, amelynél ne lett volna jó. Taníts, mester, mit nem lehet a majsztróval csinálni, és megyek, lecserélem...
2016. máj. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Örülök, hogy ennyit fejlődött. De továbbra is a Mastercard "budget" terméke...
2016. máj. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

Az évek során egyre elfogadottabbá válik, de még mindig nem annyira mint a Visa illetve Mastercard.

Minek válassza az ember ha csak egy kicsit is kevésbé elfogadott?


Éppen a légitársaságok illetve hotelek egy része nem fogadja el. Elég kellemetlen tud lenni, nem gondolod?



Kérdező: Melyik bankról van szó?


Úgy azért jobban lehet ajánlani, mert lehet, hogy nincs minden típus a kínálatban.

2016. máj. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

K&H Bank.


De ha jól látom az oldalukon, mindhármat tudom választani.

2016. máj. 15. 22:45
 8/15 anonim ***** válasza:
64%
Maestro csak olyan szolgáltatásoknál van hátrányban, ahol preautorizálnak egy összeget, pl autóbérlésnél vagy menőbb szállodáknál, átlag célra alig számít valamit. Ha pl az USA-ban vagy a csendes-óceáni régióban szoktál tartózkodni, akkor érdemes Mastercardot választani, azt fogadják el a legtöbb helyen, de Magyarországon szinte mindegy melyik választod.
2016. máj. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Tehát akkor szóba:

-Visa Classic

-Visa Electron

-Mastercard Standard


A Visa Electron elektronikus, a másik kettő dombornyomott.

Ma már szinte mindenhol elfogadják az elektronikusokat is.

Ha nem akarsz ezért magasabb díjat fizetni, akkor válaszd azt.


A dombornyomott kártyához tartozik külföldi utasbiztosítás is, ami mondjuk nem nagy összegű, tehát főleg távolabbi úticélnál kevés lehet.


Hogy Visa vagy Mastercard, lényegében teljesen mindegy.

A külföldi használatnál eltérő lehet, hogy milyen pénznemben számol el és így hány devizaváltás keletkezik. Ezt a banktól kellene megkérdezni, ha fontos neked. A kép nagyon nem olyan egyszerű, hogy Visa dollár alapon, Mastercard euró alapon számol. Bankonként vannak eltérések.

2016. máj. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 DrPepe92 válasza:
100%
Én kaptam egy MAESTRO-t a lejárt Visa elektron helyett és sehol nem tudtam használni online. Se spotify, se apple, a paypal is visszadobta. Annyira felhúzott hogy kértem inkább egy MasterCard-ot. (a visa elektron amugy tökéletesen működött előtte)
2017. szept. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!