Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 1. 000. 000 Ft-ot adna kölcsön...

1. 000. 000 Ft-ot adna kölcsön ismerősöm egy évre jegybank alapkamat + 1% kamattal. Pontosan mennyit kell visszafizetnem?

Figyelt kérdés
Sajnos soha nem voltam jó kamatszámításban. :(
2016. jún. 9. 10:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
#9: ha ennyi kamatra adja, akkor is uzsoras, de legalabbis jogosulatlan penzugyi tevekenyseget folytat...
2016. jún. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
#11 Ezt ez alapján nem lehet kijelenteni.
2016. jún. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
9-es. Nagyon jó ismerős. Azt mondta, kamatot azért kér, mert ő is kap a bankban, és miattam veszi ki a bankból. De a kb. 1,9-2%-os kamatot olyan kevésnek véltem, hogy azért kérdeztem meg másokat is, tényleg jól számoltam-e.
2016. jún. 9. 14:54
 14/20 A kérdező kommentje:
10-es, PÉNZÜGY.
2016. jún. 9. 14:56
 15/20 A kérdező kommentje:

Jó voltam matekból amúgy.

De hogy a bankok mit hogyan számolnak, milyen apróbetűs részek vannak, milyen kamatos kamatot stb. számítanak, miket vonnak le, azzal szerintem még egy matematika professzornak sem kell tisztában lennie.

2016. jún. 9. 15:00
 16/20 anonim ***** válasza:
77%
Ezért és az ilyenek miatt hozták törvénybe a THM - t , hogy ne kelljen ilyen válaszokat adnod a mai világban a szinte jogosan felháborodott és türelmesen válaszoló segítségül hívott segítőknek ! Legyél ezért egy kicsivel átgondoltabb és visszafogottabb a kirohanásaid előtt !Köszönjük !
2016. jún. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

"Jó voltam matekból amúgy. "


Voltál, de az nagyon régen lehetett.

2016. jún. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
14 - re ! Mindennek a matematika az alapja főleg a pénzügynek !!
2016. jún. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Mar ne is haragudjon meg senki, de ez itt a gyakori kerdesek ahol az ember olyan kerdest tesz fel amire nem tudja a valaszt (kulonben termeszetesen nem tenne fol). Nem kell egybol lerohanni a kerdezot. Erdekes modon itt a gyikon mindenki olyan okos a hitelekkel es kamatokkal kapcsolatban, megis a fel orszag el van adosodva (TISZTELET A KIVETELNEK).
2016. jún. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Azzal nincs gond ha valaki olyan kérdést tesz fel amire nem tudja a választ De azért nem kell megharagudnia senkinek , hogy egy kicsit felrázzák a maga tudatlanságából és ha már az iskolában ugyanezt a gyereket a tanárnak nem sikerült megtanítania és valószínű a válaszai alapján nem mindig a tanár a hibás akkor legalább itt kint az életben a többségtől már hátha elfogadja Nem De ! A lakáshiteleseket meg nem biztos , hogy az ilyen szintű emberekkel kellene , egy szinten emlegetned mert így még rólad is meg lesz a véleménye mindenkinek és nem pozitív . Még a végén azt mondják , hogy egymás mellett ültetek a padban :D . Akkor azt is jogosan kérdeznéd , hogy ahol most tart Magyarország a rendszerváltás után mindegyik vezetőnk analfabéta volt ? Ezt azért nem gondolod komolyan ugye ! A lakás hitel azért egy kicsit nagyobb falat ennél az analfabéta kérdésnél azért lásd be !
2016. jún. 10. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!