Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Házbővítéshez vegyek fel hitelt?

Házbővítéshez vegyek fel hitelt?

Figyelt kérdés
Szétváltunk a férjemmel és én az anyukám 40 m2-es házába költöztem egyik gyermekünkkel, aki 12 éves, hátrahagyva az új családi házunkat. A másik gyermekünk 16 éves az apjával maradt. A házat anyukám elkezdte bővíteni, de nem fejezte be. Nekem nincs kp-m, szerintetek egy kereset mellett érdemes cca 4 millió Ft hitelfelvételben gondolkodni egy nagyobb, kényelmesebb otthon reményében? Vagyonmegosztás még nem volt, nem tudom mire számíthatok és mennyi idő alatt.

2016. jún. 15. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem mindegy mennyi az az egy kereset
2016. jún. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
184.000 bruttó
2016. jún. 15. 22:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Szamolj. Alapveto matek csak megy, elosztod a 4 milliot annyi evvel, amennyire fel akarod venni a hitelt (10-nel tobbet azert ne szamolj), aztan 12-vel. Na ennyit, plusz a kamatokat kell minden honapban kicsengetned.


[link]

2016. jún. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem a 3-as vagyok:

- nem biztos, hogy kapnál egy kereset mellett 8mivel kiskorút is eltartasz - 4 milliót

- ha jól tudom, 20 % önerővel is kell rendelkezni

- gondolkodj el azon, akkor is tudod-e a hitelt fizetni, ha valami miatt megszűnik a munkád vagy máshol, kevesebb pénzért kell dolgoznod


Viszont lehet, hogy kaphatsz a gyerek után szocpolt (újabb nevén CSOK) - ha még nem vettétek fel - ennek érdemes lenne utána nézned.


Itt elég sok mindent megtalálsz róla:

[link]

2016. jún. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nem a matekkal van gond- sok hitel kalkulátort is végig böngésztem -, hanem sajnos a 4-es által is említett " mi van ha....? " kérdésekkel. Van valakinek hasonló körülmények között tapasztalata? Szocpolt mindkét gyerek után vettünk fel 12 éve. Azt "le lehet venni" arról a házról?
2016. jún. 16. 06:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, "levenni" csak úgy lehet arról a házról, ha visszafizetitek a szoc.pol -t (meg talán még kamatot is kell), de ez nem biztos, lehet, hogy azóta ezek a törvények megváltoztak. De nem hiszem, hogy lehet újra felvenni...

Ezek annyira speciális kérdések és annyit változott ez az utóbbi időben, hogy legjobb, ha bemész a számlavezető bankodba és ott érdeklődsz - itt úgysem tudunk pontos választ adni. Sőt, lehet, mi itt azt mondjuk, kaphatsz, a bankba meg azt: nem kaphatsz, mert találnak valami okot, ami miatt elutasítanak...

2016. jún. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha volt a férjeddel egy közös új házatok akkor a válásnál abból neked is jár valamennyi (körülményektől függően, de alap esetben a fele). Mindjárt nem kell hitelt felvenned.
2016. jún. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!