Ensign Mercy kérdése:

BKV büntetéssel mi lesz?

Figyelt kérdés

Március környékén megbüntettek, és most kiküldtek egy levelet, hogy fizessek ki 33.000 Ft-ot vagy különben stbstb.

A kérdésem az, hogy végrehajthatják-e rokonomon a tartozásom? Mert nekem ugyan semmilyen tulajdonom nincs, (bejelentett munkahelyem van), de hivatalosan édesanyám lakcímére vagyok bejelentve, és az a lakás az ő tulajdona, továbbá oda is küldték ki a fent említett levelet.



2016. jún. 17. 12:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
közmunka!
2016. jún. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Ha továbbra sem fizetsz, szépen növekedik a behajtandó összeg.

Mivel be vagy jelentve , megtalál a végrehajtó a NAV-nál simán, és jön a letiltás.

2016. jún. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Én nem is értem az ilyet.


Ha azonnal vagy három napon belül fizettél volna, sokkal kevesebb lett volna.

Ha eltelik valamennyi idő (talán egy hónap? passz), akkor már sokkal több a büntetés.


De ha jogi útra viszi a BKV, mert nem fizetsz, akkor még jóval nagyobb összeget kell fizetned, hiszen minden eljárási költséget is neked kell viselned utólag.


Fizetési meghagyást bocsátanak majd ki ellened, miután az jogerős lesz, végrehajtást fognak kérni.


A fizetésed 33%-át letiltják, bankszámlád inkasszózzák és igen, a bejelentett lakcímeden lévő ingóságokat is lefoglalhatja a végrehajtó.

Ha a helyszínen (!) nem tudja bizonyítani a szülő, hogy nem a tiéd, a végrehajtó úgy tekintheti, hogy a tiéd és viszi. Utána ha mégsem a tiéd, igényperben követelheti vissza a tulajdonosa.


Most nincs semmi a neveden, de egész életedben így lesz, azt tervezed?



Az alacsony összegű tartozásokat gyakran adják el követeléskezelő cégeknek (pl. EOS Faktor, ...).

Ők nem végrehajtók, csak behajtók. De egy idő után ők is jogi útra fogják vinni és a vége ugyanaz lesz.

Illetve annyival rosszabb lesz, hogy a behajtó cégek is drágán dolgoznak, aminek a költsége szintén téged fog terhelni.


Ez jó valamire?


Ha most neked még nem is úgy tűnik, de ők vannak nyerő pozícióban és te fogsz hatalmasat pofára esni.

2016. jún. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
1. Amikor a büntetést kaptam, nem volt bejelentett munkahelyem, se semmilyen más, 0 FT-om volt, de amit kaptam is kajára költöttem, bocs, hogy nem volt zsebből 16.000 Ft-om. Szerintem ez manapság baromi nagy összeg, a mostani fizetésemnek szinte a fele, ugyanis jelenleg is csak négy órába vettek fel, hiába van ilyen olyan nyelvtudásom, tanári diplomám, sehol sem kapok munkát. Mire jó ez nekem? :D Ezt a kérdést te sem gondoltad komolyan szerintem. Nyilván befizetném, ha lenne rá lehetőségem, és nem azért tettem fel a kérdést, mert milliárdos vagyok és brahiból jegy nélkül utazgattam.
2016. jún. 17. 12:47
 5/13 anonim ***** válasza:
28%

16 ezer semmilyen mércével nézve sem "baromi nagy összeg".


Majd szépen le tiltják a fizetésedből, és annak a költségeit is rád verik.

2016. jún. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem hajtják be a rokonodon - viszont 33%-ot fognak tiltani a fizetésedből amíg el nem fogy a tartozás.
2016. jún. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Akkor úgy mondom 50000 forintból élek meg havonta, nekem baromi nagy összeg. Egyébként nem voltam rá kíváncsi, hogy szerinted az összeg mekkora. Szerintem máshova menjél retardáltat játszani.
2016. jún. 17. 13:42
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
Akkor ne fizesd be, de majd ne gyere ide nyavalyogni akkor sem, ha a mostani 33.000 Ft úgy 500.000-re növekedett, mert átadták behajtónak, aki rárakta a munkadíját, egyéb költségek, stb, stb. A kutyát nem érdekli hogy te mennyiből élsz, ha a most még relatív kis összeget nem fizeted be, egy életre megbánod majd, ha meglátod mennyit csap hozzá a behajtó mindenféle jogcímen.
2016. jún. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Akkor írd azt, hogy neked baromi sok pénz, csak ne csapd be magad azzal, hogy itt most valami borzasztó igazságtalanság ért.
2016. jún. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Előbb-utóbb bírósági végrehajtás lesz belőle, ha nem fizetsz. A tartozás exponenciálisan nő majd. A rokonodon nem hajtanak végre semmit, de a lakásba, ahol élsz, bemehet a végrehajtó akár akkor is, amikor nincs otthon senki, és lefoglalhat dolgokat. Anyukádnak kell bizonyítania, hogy az a tévé, számítógép, fikusz, kanapé nem a tiéd, hanem az övé volt, ha vissza akarja kapni.
2016. jún. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!