Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ingatlanvásárlásra félretett...

Ingatlanvásárlásra félretett 10 milliót melyik bankba érdemes berakni s milyen formában?

Figyelt kérdés
2016. jún. 18. 11:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyik nagy bankba, a forma pedig attól függ, hogy mikor tervezed az ingatlan vásárlást.


A nagy bankok kb hasonló konstrukciókat kínálnak, és elég stabilak is.


A konstrukció pedig azért függ attól, hogy mikor tervezed, mert ha mostanában, akkor sima banki lekötés (erre jelenleg 0-hoz közelítő kamat van), ha meg sokára, akkor befektetheted, de a legtöbb befektetésre igaz, hogy nem biztos, hogy ki tudod/megéri kivenni akkor, amikor éppen kell a pénz.



Esetleg a prémium magyar államkötvény és az államkincstár jöhet szóba, ott a kamat se rossz, és ingyenes a számlavezetés a befektetési számlára.

2016. jún. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

bármikor kelhet, ez a lényege.


a bármelyik bankkal pedig az a gondom, hogy 10 éve az otp-t választottam, s katasztrofális volt a hozzáállásuk.


úgy néz ki 10 millió nem volt elég hogy komolyan vegyenek.


a helyzet siralmas volt.

pl a pénz felvétel úgy zajlott hogy egy kis szobába behívtak, majd mikor illedelmesen be akartam csukni az ajtót magam mögött rám ripakodtak hogy ne csukjam be az ajtót s a nő tök ideg volt.


én elvártam volna egy normális kulturált viselkedést főleg ekkora összegnél.


esetleg ha ez van ami akkor előtte bevezetnek valahova s normális hangnemben elmondják mi a menet. de ez nem fért bele.


a pénz megkapása se ment normálisan. hitelre vette a vevő az eladó lakást. a pénzfelvétel napján bementem a bankba, hogy fogok kapni 10 milliót s szeretnék számlát nyitni. közölték, majd akkor nyissak ha megkaptam. mikor megkaptam. mikor lezajlott számlát akartam nyitni akkor mg az volt a kérdés: - miért nem előre nyitottam?


de a legnagyobb baj az volt, hogy mikor már lezajlott az egész megtudtam hogy létezik az adóhitel.

ami akkoriban kb. 100 000 Ft pluszt jelentett volna. a filmekben reklámokban van olyan hogy banki tanácsadó de itt ehelyett a fent leírtak voltak, így ezt nem tudtam meg amikor kellett volna.


más banknál is volt hasonló rossz tapasztalatom, ezért nem értek egyet azzal hogy bármelyik bank jó.


s engem az nem vigasztal ha ingyenes a számlavezetés de 100 000 Ft-tól elesek.


Legyen akár havi 2000 a számlavezetés, de olyan bank legyen ahol normálisan tájékoztatnak a lehetőségekről s max. a 100 000-ből csak 90 000 marad...

2016. jún. 18. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!