Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Sikerült-e már valakinek...

Sikerült-e már valakinek mindenféle eszközzel, módszerrel, rábeszélőképességgel meggyőzni a bankot, hogy anyagi nehézségei miatt megengedjen a bank egy jelentősen alacsonyabb havi törlesztő részletet? Ha igen, milyen nyomós indokkal?

Figyelt kérdés

Azért lennék erre kíváncsi, mert meglévő személyi kölcsönömre mindenféle nyomós indokot latba véve, kérelmek tömkelegét a bankhoz beküldve kértem a bankot, hogy engedjék meg, hogy anyagi nehézségeink miatt a havi törlesztő részlet, legalább a felére lecsökkenjen. Előszőr csípőből elutasítottak, majd hetekig ment a makacskodás, visszautasító, modortalan bánásmód, majd amikor megfenyegettem őket, hogy a PSZÁF-nál jelenteni fogom az ügyet, hogy mennyire nem becsülik meg azokat a jól fizető ügyfeleiket, akik fizetési hajlandóságot mutatnak, de anyagi nehézségeik miatt kérvényezik az alacsonyabb törlesztőrészletet, ennek hatására kicsit berezeltek, de nem annyira, mert csak 4 ezer forintot engedtek el, ami egyenlő a semmivel, nem jelentett túl nagy segítséget számomra, és emiatt a fika kis 4ezer forint miatt meghosszabbították még 1 évvel a futamidőt.

Hogy lehet rájuk hatni? Vagy a banki világnak ebben az országban mindent szabad?


2010. ápr. 13. 09:24
 1/6 anonim válasza:
Remélem minél többen hozzászólnak érdemben, mert ezt sokunkat érint. Ami érthetetlen, emlékszem, hogy folyamatosan azt lehetett hallani, hogy forduljunk a bankhoz, és segítenek a könnyebb megoldást megtalálni, hisz nekik is az az érdekük, hogy a pénzt megkapják, még ha lassabban is. Rádióban, tévében sok mindent lehet mondani...!
2010. ápr. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, eddig "mindent" szabad volt. Most majd meglátjuk, mi lesz.
2010. ápr. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én három banknak írtam kérvényt, többször is, de 2 hajthatatlan volt, az OTP adott "kedvezményt", de hasonlóan nagyvonalú volt mint Veled!

Süketek, nem érdekük, nem tehetnek semmit stb. Én meg nem tudok fizetni, egy éve. Ők is jól jártak :-)

2010. ápr. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az diktál, akinél a pénz!

A PSZÁF-fal lehet fenyegetőzni, de nem érdemes. Azt hiszed berezeltek? Félreértetted:röhögtek a hátad mögött! Minden banki szerződéshez a PSZÁF engedélye kell! Gondolod, hogy elmarasztalják a bankot egy általuk jóváhagyott szerződés miatt???

Hepciáskodni nem érdemes, úgyis te húzod a rövidebbet.

Gondolom akkor nem így viselkedtél, amikor a hitelért mentél?

2010. ápr. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Majd most? Gondolod bármi is változni fog? Ugyan,parasztvakítás az egész!

Bankok minden rendszerben kellettek. Minden a pénzről szól. Ha nem fogod fizetni a hiteledet, ez után is be fogják hajtani.

2010. ápr. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Tévedsz, nagyon nincs igazad abban, hogy a PSZÁF-fal fenyegetőzésnek az eredménye, hogy röhögnek a hátunk mögött. Nagyon tévedsz!!!! 1 évvel ezelőtt lakáshitelünk volt folyamatban, aminek a pótfedezetéhez OTP-s banki ügyeket is kellett intézni. Most nem részletezném, hogy mit, hogyan és miért, mert akkor írhatnék vagy 6 oldalt. A lényeg az, hogy átvették az OTP "nagyrabecsült" ügyintézői a nyomtatványunkat, aláírták, lepecsételték és kaptunk egy igazolást arról, hogy átvették a nyomtatványunkat és folyamatba helyezték az ügyünket. Megadtak egy telefonszámot, és hogy 1 hét múlva érdeklődjünk, mikor kell bemennünk a kész papírokért. 1 hét múlva felhívtuk mi is, a pótfedezet tulajdonosa is, sőt még a bankfiókvezető is, és úgy csináltak, mintha előző héten mi ott sem jártunk volna, nem adtunk volna le semmilyen nyomtatványt és folyamatosan elutasítóan azt felelték, biztos feldolgozás alatt van még az ügyünk, telefonáljunk újabb 1 hét múlva. Telefonáltunk, ismét hülyének néztek, semmilyen információt nem akartak most már kiadni senkinek, és azt mondták hívjuk őket újabb 1 hét múlva és ez így ment 1,5 hónapon át. 1,5 hónap után dühbe gurultunk, bevágtattunk az OTP-be oda, ahol leadtuk a nyomtatványt és szó szerint egy jó nagyot az asztalra csaptam és nem óhajtottam egyik nyámnyila szabályokat bemagoló és ledaráló ügyintézővel beszélni, csak és kizárólag a bankfiókvezetővel, aki nagy nehezen méltóztatott csak előbújni a rejtekhelyéről. Vele leültem normál emberi hangnemben megbeszélni a dolgot, először makacskodott, majd neki is ezt mondtam, hogy akkor most innen az első utam a PSZÁF-hoz fog vezetni és jelentem az ügyünket nálunk,ugyanis, miattuk húzódik a lakáshitelünk, ami már csak az OTP szaros kis nyomtatványán múlott, és meg mondtam azt is, hogy emiatt elég nagy károkat okoznak nekünk és részleteztem is, hogy miért. MOndanom sem kell,nem érdekelte őket és azt hitték, csak a szám jár, de úgysem fogom jelenteni az ügyet a PSZÁF-nál. Hát nem csak a szám járt, jelentettem egy elég részletes és mélyreható panasz által a PSZÁF-nál a dolgot. Az eredmény: 2 hét múlva a PSZÁF jelezte az OTP fiókban a panaszomat, kivizsgálásra került az ügy, alaposan a fejükre koppintottak és a bankfiókvezető esedezve kérte a bocsánatomat telefonon keresztül, mert persze személyesen nem ment volna neki, és megkérdezte tőlem azt is, hogy kívánok-e élni a PSZÁF-nak tett panaszomban név szerint említett elutasítóan viselkedő ügyintézőkkel szemben fegyelmi eljárás indításával. Szívem szerint kirúgattam volna azt a két ügyintézőt, akiről szó volt, de azt mondtam a bankfiókvezetőnek, hogy nem az a célom, hogy emberektől vegyem el a munkájukat, megélhetésüket, hanem, az, hogy vegyék komolyan az ügyfeleket, mert ami az ügyfélnek fontos és sürgős, azt az ügyintézők sokszor félredobják és lekakilják és hagyják hónapokig állni. Ezért van ez a sok zűrzavar ebben az országban és ezért nem jut senki sem 1-ről a 2-re rövid idő alatt. Itt mindenért bürokratikus módon hónapokat kell várni. És megismételtem, hogy nem kirúgatni akarom az ügyintézőit, hanem azt, hogy ha megvárakoztattak csekély 2 hónapig, akkor most már villámgyorsan, rögtön, de azonnal adják át nekünk a számunkra szükséges papírokat, mert égetően fontos számunkra és sürgős. Másnap bementünk személyesen, soron kívül fogadtak és ideadták a papírokat.


És tudod miért nincs igazad? Mert egyre több olyan eset derült ki a válság óta, amelyben a bankok hibáztak az ügyféllel szemben és nem fordítva, mégsem engedtek az ügyfél javára és kifizettették volna az ügyféllel még a jövő évezredet is, és ezek miatt a dolgok miatt a PSZÁF egyre több kivizsgálást kezdeményezett, amelyeknek előbb-utóbb eredményük is lesz, ne aggódj. Én ezen felbuzdulva próbáltam a másik bankot is megfenyegetni a PSZÁF-fal, de csak azután, miután olyan elutasító, goromba és állat bunkó stílusban viselkedtek velem. A baj csak az volt, hogy ez a bank biztos zsírosabb juttatásokat biztosít a PSZÁF dolgozói részére és lehet, hogy emiatt nem cseszerintették meg őket úgy, mint a jó öreg OTP-t.

2010. ápr. 21. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!