Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vissza tudjak utalni a számlám...

Vissza tudjak utalni a számlámra a levont összeget, ha tiltottam a bankkártyámat?

Figyelt kérdés
Egy társkereső oldalon előfizettem prémium tagságra. Megadtam a kártyám adatait, így levonták az előfizetés díját. Egyik nap véletlen rányomta megy szolgáltatásra, és az automatikusan levonta a kártyámról az összeget, mert az előző előfizetésnél megjegyezte a kártya adatokat. Ekkor tiltattam is a bankkal a kártyát. Utána írtam az oldalnak hogy mi történt, és szüntessék meg az előfizetést, és utalják vissza a pénzemet. Írták is hogy visszautalják. A kérdés az lenne hogy a kártyámat tiltattam, de attól függetlenül visszatudják rá utalni a pénzt? Mert a számlám az működik.

2016. jún. 21. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:
igen
2016. jún. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mivel a pénzed a számládon van, oda minden további nélkül vissza tudják utalni.
2016. jún. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nem fogják visszautalni, jóvá fogják írni a kártyatranzakciót, tök mindegy, hogy le van-e tiltva a kártya
2016. jún. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xswerdy ***** válasza:

E miatt letiltottad a kártyádat? Úgy, mintha ellopták volna? És most új kártyát igényelsz?


Ilyenkor nem a kártyát kell tiltani, hanem jelezni a banknak, hogy ez egy jogtalan tranzakció volt, csinálják vissza („chargeback”-et kérsz). De ha a szolgáltató maga is belátta, és visszautal, akkor pláne fölösleges volt.

2016. jún. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!