Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az American Express hitelkárty...

Az American Express hitelkártya mennyivel másabb mint egy Visa/Mastercard hitelkártya?

Figyelt kérdés
2016. jún. 23. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Annyival másabb, hogy jóval kevesebb helyen fogadják el.


Szerintem ne engedd, hogy a bankok rábeszéljen.

2016. jún. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
Magyarországon olyan 99%-ban a VISA/Mastercard amit a bankod ad, az nem hitelkártya. Azaz nem először elhasználod a pénzt és később visszafizeted, hanem először berakod a pénzt, és később elhasználod.
2016. jún. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, nekem eddig VISA/Mastercard hitelkártyáim voltak és pontosan tudom mi a különbség a bank és a hitelkártya között. De az Amexet nem ismerem.
2016. jún. 23. 10:39
 4/7 anonim ***** válasza:
2016. jún. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
Csak annak érdemes használni akinek eleve van pénze és csak annyit költ amennyi van!A lényege egy hitelkártya ami csak 30 napig kamatmentes utána azonban 40% körüli a kamat,ha okosan használod,minden hónapban visszarakod rá az elköltött pénzt vagy eleve tartasz rajta valamennyit,a vásárlásaid után 3+2% kamatot jóváírnak a vásárlásaid után!Miért éri meg a banknak? mert ha "elcsúszol" 40% kamat azonnal!Érdemes használni,hisz 30 napig ingyen használod a bank pénzét és még kamatot is fizet rá,de oda kell figyelni a határidőkre! Erre is van megoldás! Pl.a banknak adsz megbízást hogy a folyószámládról zárási napon mindig a teljes összeget(ne csak a minimumot) hívja le!
2016. jún. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 -Jani- ***** válasza:
Pontosan, tökéletes összefoglalás. Ha azt a megoldást választod mint fentebb vázolnak (pl nekünk minden átutalás így történik, tehát az éves teljes rezsiköltség 1-2-3%-a visszacsorog), a számlavezetési és egyéb díjaid simán megtérülnek egy év alatt az AmEx-el.
2016. jún. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Fürtös válasza:

Nekem volt AmeEx-em, halálra idegesített, hogy nem tudtam vele fizetni, mert csak nagyon kevés helyen fogadták el.

Most Citi Life-om van, ez MasterCard, mindenhol elfogadják, és nagyjából ugyanannyit térít vissza.

2016. júl. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!