Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » CSOK-ot adnak hitel nélkül...

CSOK-ot adnak hitel nélkül is? (2 gyerek, használt lakás)?

Figyelt kérdés
Fundamentával vennénk, így de banki hitelt nem szeretnénk.
2016. júl. 1. 22:51
 1/6 A kérdező kommentje:

Az OTP-ben a nő csak húzta a száját, mikor ezt megkérdeztem. Konkrét választ nem kaptam. Hátha valaki kapott már hitel nélkül, és megírja, melyik bankba érdemes menni.

Munkáltatói hitel mellé már szívesebben adják?

2016. júl. 1. 22:57
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi két hete adtuk be, otp, csok+önerő. Még örültek is, hogy kevesebb a meló vele, mert sokan álltak sorba.
2016. júl. 2. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Második nem értette a kérdést.A kérdező fundamentával akarja felvenni a csokot,ami kicsit bonyolultabb.

Amit javasolni tudok: kisebb bankot ajánlok.A K&H-t mindenképp kerüljétek, mert ők kerek perec megtagadják hogy fundamenta mellé csokot adjanak.FHB-t javasolnám.

2016. júl. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 dyka0326 válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok. A Felsőzsolca és vidéke takarékszövetkezetnél ideadják de csak 100.000Ft.ért cserébe. most irtam a MNB.Pénzügyi Fogyasztóvédelmi Központnak hogy segítsenek már. várom válaszukat. egyébként szerintem minden banknak ide kellene adnia a csok.ot. most mi van ha nyersz a lottón és csak a csok hiányzik hozzá??? lehet közölni kellne velük hohy akkor jelzed a bankfelügyelőségnek mert nem tagadhatják meg ezt az állami támogatást.
2016. dec. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 dyka0326 válasza:

megjött a válasz is.


"A jogszabály alapján a hitelintézet a támogatott személytől a családi otthonteremtési kedvezményre (CSOK) való jogosultság elbírálásáért a CSOK összegének 1,5%-ának megfelelő, de legfeljebb 30 ezer Ft bírálati díjat kérhet, mely összeg nem tartalmazza az értékbecslés és a helyszíni szemle díját.


Ezt a díjat abban az esetben számíthatja fel a hitelintézet, ha a lakáscélú kölcsönt egy másik hitelintézetnél igényli, vagyis amikor a CSOK és a hitel igénylése két különböző hitelintézetnél történik.


Ha a támogatott személy a CSOK-ot és a lakáscélú kölcsönt is ugyanannál a hitelintézetnél igényli, a CSOK-ra való jogosultság elbírálásáért és folyósításáért a hitelintézet díjat nem számíthat fel.


A CSOK iránti kérelmet hitelintézethez (kereskedelmi bankok, jelzálog hitelintézetek, takarékszövetkezetek) lehet benyújtani."

2016. dec. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó! Hogy álltok?
2017. jan. 31. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!