Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha szeretném megváltoztatni...

Ha szeretném megváltoztatni az aláírásomat, van erre lehetőség a számlavezető bankomnál?

Figyelt kérdés
15 évesen nyitottam a számlát, felnőtt fejjel szeretnék már máshogy aláírni.
2016. júl. 6. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:
8%
Akkor majd legközelebb máshogy írsz alá... Az aláírás az nem olyan, hogy nyilvántartják, hogy te hogy írsz alá, és ha máshogy akarsz, akkor külön kérvényt nyújtasz be. Azt ne várd, hogy előszedik azokat a papírokat, amiket te aláírtál, hogy átfirkálhasd, és az új aláírásodat biggyeszd oda.
2016. júl. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

aláírási karton van minden banknál, ami alapján ellenőrzik az aláírást minden dokumentumon, amit benyújtasz, ezért természetesen a bankfiókban kérheted, hogy csináljanak neked új kartont, és így le tudod adni az új aláírásodat is


ez főleg akkor fontos, ha máshogy nem tudnak azonosítani, például nem vagy jelen és nincs ott a személyid, ami alapján azonosíthatnak


így ha nem azonos a doksin az aláírásod a banknál bejelentettnél, akkor nem teljesítik a doksiban kérteket

2016. júl. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#1 minden banknál van aláírásminta
2016. júl. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Régen más volt az aláírásom. Nem szerettem, így megváltoztattam. Egyszer a bankban aláírtam valamit, de már az új aláírással. Az ügyintéző azt mondta, semmi gond, mivel látja, én én vagyok. Valami formanyomtatványt kellett kitöltenem a változásról és onnantól soha többet nem piszkáltak.

A többi hivatalban nem kellett változáslapot kitöltenem.

Szóval simán meg tudod változtatni és később is.

2016. júl. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!