Itthon váltsak forintot euróra, vagy külföldön érdemesebb pénzt felvenni és kártyával fizetni?

Figyelt kérdés
2016. júl. 11. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Itthon is válts forintot euróra, de ahol tudsz, kártyával fizess - legalábbis nekünk szupermarketben középárfolyamot számoltak: áprilisban 312 ft-ért vettem eurót a legolcsóbb helyen (legalábbis azt hiszem :-) )itthon, kinti kártyás vásárlásnál viszont 310-be számolta a bank.


Készpénz is legyen azért mindenképpen Nálad, mert azért nem mindenhol fogadnak el kártyát.

2016. júl. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. Amit lehet, kártyával fizess ki. Deviza eladási árfolyamon számolnak, nem devizaközépen, ha kártyával vásárolsz, de az is kedvezőbb a legtöbb pénzváltónál, meg kp-t sem kell drágán felvenni ATM-ből, hogy válts idehaza.

2. Ha van némi kp-d, azt vidd magaddal, lehet, hogy itt-ott kelleni fog, de ha nincs elég euród, mindig vehetsz fel ATM-ben annyit, amennyi kell. Devizaeladáson váltanak, a kp-felvételnek viszont van díja.

3. Külföldön pénzváltónál nem érdemes forintot váltani. Idehaza válts eurót, ha több készpénzt akarsz vinni.

2016. júl. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja igen, külföldön pénzt lehetőleg ne vegyél fel.

És még valami (mert én már ezzel pórul jártam) utazás előtt ne felejtsd el megnézni/átállítani a napi VÁSÁRLÁSI LIMIT-edet! Egyszer indulás előtt még fizetnem kellett pluszban a szálláson valamiért, és nem tudtam a kártyámról levenni pénzt, pedig volt rajta bőven. Szerencsére a bankfiókban végül sikerült.

2016. júl. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocs, javítok, nem elsősorban a vásárlási limitet, hanem a KÉSZPÉNZFELVÉTELI limitet kell átállítani, ha kevés van beállítva.
2016. júl. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!