Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » SOS: külföldön, euro zónában...

SOS: külföldön, euro zónában otp junior kártya vagy külön deviza számla?

Figyelt kérdés
Néhány nap múlva elutazom 2 hétre és nagy izgatottságomban nyitottam egy új euro számlát, azt gondolva, hogy az jobb lesz számomra. 18 éves vagyok és itthon egy otp junior kártyát használok. Az új euro számla díja 30 euro volt, melyet visszakapok, ha felfüggesztem a számlát. Mit tegyek? Jobb lenne, ha az eurot ráraknám a junior számlára és nem használnék bankautomatát, csak fizetnék vele? Ahogy az eurot ráraknám a számára nem vesztenék sokat az átváltással? Vagy használjam az otp deviza kártyát és hazaérve szüntessem meg? Előre is köszönöm a válaszokat!:) (bankkártyára mindenképpen szükségem lesz, nem vihetek csak készpénzt)

2016. júl. 11. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges volt euró számlát nyitni két hét nyaralás miatt. Vidd a sima kártyádat és ne vegyél fel vele készpénzt, csak fizess vele. Napi közép árfolyamon fogják számolni
2016. júl. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, mit bonyolítod a dolgot: Spanyolországban egy szupermarket üzletében (ráadásul spanyol hálózat) megkérdezte az eladó, hogy euróval vagy FORINTtal kívánok fizetni? A forintot választottam és jobban jártam, mintha a készpénzben lévő eurommal fizettem volna. OTP MASTERCARD.


Felesleges volt emiatt euro számlát nyitni,. Ha kimész, legyen Nálad készpénz (euro) meg a bankszámlán forint - ott az automatánál minden további bonyodalom nélkül ki tudsz venni eurot a ft számládról.

2016. júl. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen felesleges volt euró számlát nyitnod, az nem külföldi vásárlásra való, hanem deviza felhalmozására. Erre - feltételezem - 18 évesen az égvilágon semmi szükséged nincsen, cserébe viszont marhára drága nemcsak a megnyitása, de a fenntartása is.


Az OTP-s kártyák tökéletesen működnek külföldön, még a Junior számlákhoz tartozók is (főleg Európán belül. Amerikában egyes boltokban csak a dombornyomott működik állítólag, bár én ilyennel nem találkoztam, nekem a sima MasterCard is mindenhol jó volt).

2016. júl. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, és fontos: kinn lehetőleg ne vegyél fel készpénzt, mert annak a díja rengeteg. Inkább a boltokban fizess kártyával, a vásárlás ugyanis ingyenes.
2016. júl. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Viszont nekem most készpénzben eurom van, amit hazaérve itthon még elköltenék. A junior számlára ha jól tudom nem rakhatok eurot. Ha a deviza számlát még holnap megszüntetem akkor mit tegyek? Egy pénzváltónál már sokat lehet bukni néhány százezres váltásokkal. Vagy tévedek? Mondjuk átváltanám a felét forintra és az menne a juniorra a másik fele meg euroban nálam. Vagy ez ostobaság?
2016. júl. 11. 21:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Tedd el az eurót - jól jön az még. Gondolom, nem ez lesz életed egyetlen utazása az euró-zónába.
2016. júl. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!